Fortuna 1 Liga: Stomil Olsztyn – Raków Częstochowa. Transmisja w Polsacie Sport Extra

W spotkaniu 25. kolejki Fortuna 1 Ligi piłkarze Stomilu Olsztyn podejmą Raków Częstochowa. Lider tabeli jest zdecydowanym faworytem tego starcia, choć olsztynianie całkiem udanie rozpoczęli tegoroczne zmagania. Transmisja meczu Stomil Olsztyn – Raków Częstochowa w Polsacie Sport Extra w sobotę od godziny 14.45.

Podopieczni trenera Marka Papszuna pewnie przewodzą pierwszoligowej stawce. Są również rewelacją obecnej edycji Pucharu Polski, wyrzucili już za burtę tych rozgrywek tak silnych rywali jak Lech Poznań i Legia Warszawa.. Nad sobotnim rywalem mają aż 31 punktów przewagi. Stomil zajmuje 15. miejsce w tabeli z dorobkiem 26 punktów. Mimo takiej różnicy, olsztynianie nie składają broni. Tym bardziej, że w marcu notują całkiem udaną serię, pokonali GKS Tychy (2:0), zremisowali z Sandecją Nowy Sącz (0:0) i wygrali z Wigrami Suwałki (2:1).

– Wiemy, z jakim zespołem będziemy się mierzyć. Raków to klub, który od paru lat jest sukcesywnie budowany... Jest o krok od powrotu do Ekstraklasy po wielu latach przerwy. My mamy atut własnego boiska i z niecierpliwością czekamy na ten mecz. Mamy nadzieję, że atmosfera będzie jeszcze lepsza, niż na ostatnich spotkaniach. To jest nasz dwunasty zawodnik. Cieszymy się z dużej frekwencji, a my w zamian odpłacamy się sercem i dobrą grą – powiedział trener Stomilu Piotr Zajączkowski.

Pierwszy mecz obu drużyn rozegrano 1 września w Częstochowie. Raków wygrał 2:0, a obie bramki zdobył w drugiej połowie Szymon Lewicki. Napastnik częstochowian mógł nawet skompletować hat-tricka, ale w końcówce nie wykorzystał rzutu karnego.

Transmisja meczu Stomil Olsztyn – Raków Częstochowa w Polsacie Sport Extra w sobotę od godziny 14.45.