Nieudany powrót Messiego! Zaskakująca porażka Argentyny

W towarzyskim meczu rozegranym na stadionie Wanda Metropolitano w Madrycie Argentyna przegrała 1:3 z Wenezuelą. Lionel Messi w tym spotkaniu zagrał w reprezentacji po raz pierwszy od mistrzostw świata w Rosji.

Messi wrócił do reprezentacji przed czerwcowym turniejem Copa America, którego gospodarzem będzie Brazylia. Nie był to jednak powrót udany. Argentyńczycy grali nieskutecznie, popełniali błędy w obronie i w efekcie rywale jeszcze przed przerwą mieli dwa gole zaliczki.

W 59. minucie udało się Argentyńczykom strzelić kontaktowego gola. Na kwadrans przed końcem Juan Foyth sfaulował w polu karnym Josefa Martineza, a po chwili sam poszkodowany zamienił jedenastkę na bramkę, która – jak się później okazało – ustaliła wynik tej konfrontacji.

Argentyna – Wenezuela 1:3 (0:2)

Bramki: Lautaro Martinez (59) – Jose Salomon Rondon (6), Jhon Murillo (44), Josef Martinez (76–karny).