Norweskie media: Zwycięstwo Polaków to solidny pokaz pracy zespołowej

Inne
Norweskie media: Zwycięstwo Polaków to solidny pokaz pracy zespołowej
fot. PAP

Zwycięstwo polskich skoków w konkursie drużynowym w Planicy ocenione zostało przez norweskie media jako "solidny pokaz pracy zespołowej", a szóste miejsce Norwegii jako "kolejne fiasko" i "wstydliwe pudło" mistrzów olimpijskich i świata w lotach.

Norwescy dziennikarze ubolewają, że ich drużyna zajęła tak dalekie miejsce i piszą o Polakach, którzy "skakali pięknie, równo i dobrze, pewnie wygrywając ostatni konkurs tej zimy i zdobywając Puchar Narodów".
 
Agencja NTB stwierdziła, że "w Planicy to Polacy wykonali swoją pracę najlepiej i oddając jeden po drugim bardzo solidne skoki wygrali przed Niemcami z różnicą 8,1 punkt, odnosząc tym samym swoje pierwsze drużynowe zwycięstwo w PŚ w lotach narciarskich".
 
Według dziennika "Dagbladet" norwescy skoczkowie zajęli "wstydliwe", szóste miejsce, ze stratą do Polaków aż 125,3 pkt, a od najniższego miejsca na podium prawie 100.
 
"Nasza norweska czwórka miała wyraźnie trudny dzień i nie licząc się w ogóle walce o podium zakończyła konkurs bardzo daleko za zwycięską Polską, drugimi Niemcami i trzecią Słowenią" - skomentował kanał telewizji NRK.
RM, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze