Osiem kolejnych tablic w Alei Gwiazd na PGE Narodowym

Piłka nożna

Tablice z odciskami stóp siedmiu byłych piłkarzy oraz okolicznościowa z okazji obchodów 100-lecia Polskiego Związku Piłki Nożnej zostaną odsłonięte na PGE Narodowym 1 maja. - Każdy z trenerów ma duże ego i moje jest teraz zaspokojone – skomentował żartobliwie Jacek Gmoch.

Oprócz Gmocha swoje tablice z brązu z odciskami stóp będą mieli Antoni Piechniczek, Paweł Janas, Józef Młynarczyk, Stefan Majewski, Lucjan Brychczy i pamiątkową Wacław Kuchar - dwukrotny król strzelców w barwach Pogonii Lwów.

 

- Jestem zaszczycony, że mogłem znaleźć się w takim gronie. Patrzę teraz na ten piękny stadion i przypominam sobie ostatni mecz na poprzednim obiekcie (Stadion Dziesięciolecia - przyp. PAP), kiedy w spotkaniu towarzyskim z Finlandią 1:1 strzeliłem samobójczą bramkę w 1983 r. w eliminacjach mistrzostw Europy 1984 – wspominał Janas.

 

Oficjalne odsłonięcie i wmurowanie w zewnętrzną promenadę tablic odbędzie się 1 maja o godz. 18:00.

 

- To dla mnie ogromne wyróżnienie i ciężko wyrazić mi wdzięczność słowami. To wspaniała inicjatywa. Każdy z trenerów ma duże ego i teraz jest ono zaspokojone – przyznał Gmoch.

 

W ubiegłym roku zostały odsłonięte tablice z brązu z odciskami stóp Zbigniewa Bońka, Włodzimierza Lubańskiego, Grzegorza Lato, Władysława Żmudy i Jana Tomaszewskiego. Odsłonięte zostały także tablice pośmiertne: Gerarda Cieślika, Kazimierza Deyny i Włodzimierza Smolarka.

 

- Mamy do zagospodarowania kilometr, więc wkrótce pojawią się kolejne tablice. Misją naszej fundacji jest propagowanie i przypominanie nazwisk największych polskich sportowców. Jesteśmy zaszczyceni, że możemy odsłonić osiem kolejnych tablic – powiedział prezes Fundacji Aleja Gwiazd Sławomir Jachimowski.

 

Projekt jest realizowany przez Fundację Aleja Gwiazd, Polski Związek Piłki Nożnej oraz spółkę PL.2012+, operatora PGE Narodowego. Ma na celu popularyzację piłki nożnej, a także przybliżenie sylwetek sportowców zasłużonych dla tej dyscypliny.

MC, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie