PŚ w biathlonie: Zwycięstwo Kuzminy w Oslo-Holmenkollen, siedemnaste miejsce Hojnisz

Monika Hojnisz zajęła 17. miejsce w biegu na dochodzenie na dystansie 10 km biathlonowego Pucharu Świata w Oslo-Holmenkollen. Zwyciężyła reprezentantka Słowacji Anastasiya Kuzmina. Małą Kryształową Kulę za tę konkurencję wywalczyła Włoszka Dorothea Wierer. Drugie miejsce w Norwegii zajęła Niemka Denise Herrmann ze stratą 1.42,8, a trzecia była Szwedka Hanna Oeberg - 2.01,1.

Kuzmina strzelała bezbłędnie, Polka, która straciła do triumfatorki ponad 3,5 minuty, miała trzy niecelne strzały. Zachowała dziewiąte miejsce w klasyfikacji generalnej przed ostatnimi zawodami - biegiem ze startu wspólnego na 12,5 km w niedzielę. Wyprzedziła ją Herrmann, za to Hojnisz prześcignęła Norweżkę Ingrid Landmark Tandrevold.

Wierer, która zwyciężyła w klasyfikacji biegu na dochodzenie, jest też pierwsza w "generalce". Ma 42 punkty przewagi nad rodaczką Lisą Vittozzi, która będzie miała małą szansę, aby odrobić stratę w niedzielę. Musiałaby uplasować się w czołówce i liczyć na to, że Wierer zakończy rywalizację w końcówce.