Baltic Handball Cup: Triumf Polek w Gdańsku, Islandia druga

Piłka ręczna
Baltic Handball Cup: Triumf Polek w Gdańsku, Islandia druga
fot. PAP

Polskie piłkarki ręczne wygrały w Gdańsku z kompletem trzech zwycięstw turniej Baltic Handball Cup. W niedzielę biało-czerwone pokonały 26:23 Argentynę, a w ostatnim meczu imprezy Islandki okazały się lepsze 30:28 od Słowacji, co zapewniło im drugą lokatę.

W turnieju Baltic Handball Cup Polki wygrały w piątek 21:19 z Islandią, w sobotę 29:23 ze Słowacją, a ostatniego dnia imprezy zwyciężyły 26:23 Argentynę. Druga lokata przypadła wyspiarkom, które pokonały 31:26 Argentynę oraz 30:28 Słowację.

 

Na trzeciej pozycji uplasowały się Słowaczki, które w piątek odprawiły drużynę z Ameryki Południowej 33:27.

 

Europejskie zespoły przygotowują się do zaplanowanych na przełomie maja i czerwca eliminacyjnych meczów play off mistrzostw świata 2019. Polki zmierzą się z Serbkami, Słowaczki ze Szwedkami, a Islandki z Hiszpankami. Z kolei Argentynki mają już zapewniony start w finałowej imprezie. Mistrzostwa świata, z udziałem 24 drużyn, odbędą się w Japonii w dniach 30 listopada - 15 grudnia.

 

Przy okazji tego turnieju w Gdańsku rywalizowała także kadra Polski B. W inauguracyjnym meczu podopieczne trener Sabiny Włodek pokonały w piątek pierwszą reprezentacją Finlandii 27:18, ale później poniosły dwie porażki. W sobotę uległy drugiej ekipie Hiszpanii 22:27, a w niedzielę drugiej reprezentacji Rumunii 25:26.

CM, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie