Baltic Handball Cup: Trzeci mecz, trzecie zwycięstwo Polek

Piłka ręczna

W swoim trzecim meczu rozgrywanego w Gdańsku turnieju Baltic Handball Cup polskie piłkarki ręczne pokonały Argentynę 26:23 (12:9). Biało-czerwone odniosły w tej imprezie komplet zwycięstw – w piątek wygrały 21:19 z Islandią, a w sobotę 29:23 ze Słowacją.

W swoim ostatnim spotkaniu turnieju Baltic Handball Cup Polki pokonały Argentynę 26:23. Gospodynie odniosły w tej imprezie komplet zwycięstw, a rywalki zanotowały trzy porażki – wcześniej uległy 27:33 Słowacji oraz 26:31 Islandii.

W grudniu 2017 roku, podczas mistrzostw świata w Niemczech, biało-czerwone rozgromiły drużynę z Ameryki Południowej 38:20. W przeciwieństwie do tamtej konfrontacji mecz w hali AWFiS nie był jednostronnym widowiskiem, a w 13. minucie po rzucie Rocio Campigli przyjezdne wygrywały nawet 6:4.

Polki zdobyły jednak sześć bramek z rzędu i po trafieniu Aleksandry Rosiak wyszły w 25. minucie na prowadzenie 10:6. W 28. min po indywidualnej efektownej akcji Patrycji Świerżewskiej biało-czerwone powiększyły przewagę do stanu 12:7, ale na przerwę zeszły mając w zapasie trzy bramki – było 12:9.

W drugiej połowie gospodyniom przez dłuższy czas nie udało się wypracować znaczącej przewagi i dopiero po rzucie Katarzyny Janiszewskiej wygrywały w 48. minucie 23:16. Ta różnica była głównie zasługą Moniki Kobylińskiej, która po przerwie zdobyła osiem bramek, z czego siedem z rzutów karnych.

Podobnie jak w poprzednim spotkaniach trener Leszek Krowicki nieustannie rotował składem i dał szansę gry wszystkim zawodniczkom. W końcówce Argentynki zdołały zmniejszyć rozmiary porażki. W ostatnim meczu tego turnieju Słowacja zagra z Islandią.

Europejskie zespoły przygotowują się do zaplanowanych na przełomie maja i czerwca eliminacyjnych spotkań play off mistrzostw świata 2019. Polki zmierzą się z Serbkami, Słowaczki ze Szwedkami, a Islandki z Hiszpankami. Z kolei Argentynki mają już zapewniony start w finałowej imprezie. Mistrzostwa świata, z udziałem 24 drużyn, odbędą się w Japonii w dniach 30 listopada - 15 grudnia.

Polska - Argentyna 26:23 (12:9)

Polska: Adrianna Płaczek, Weronika Gawlik – Monika Kobylińska 10, Joanna Szarawaga 4, Mariola Wiertelak 3, Daria Zawistowska 2, Aleksandra Rosiak 2, Katarzyna Janiszewska 2, Patrycja Świerżewska 2, Małgorzata Buklarewicz 1, Joanna Wołoszyk, Karolina Kudłacz-Gloc, Aleksandra Stokłosa, Adrianna Górna, Aleksandra Zych, Adrianna Nowicka.