El. Euro 2020: Hat-trick Zahaviego! Izrael pokonał Austrię

Izrael pokonał Austrię 4:2 w meczu 2. kolejki eliminacji Euro 2020. Trzy gole dla zwycięzców strzelił Eran Zahavi. Obie drużyny są rywalami reprezentacji Polski w grupie G.

Obie reprezentacje przystąpiły do drugiej kolejki eliminacji Euro 2020 bez zwycięstwa. Izraelczycy zawiedli w spotkaniu ze Słowenią, więc remis był tak naprawdę maksimum, co mogli w czwartek uzyskać. Z kolei Austriacy nie wykorzystali atutu własnego boiska. Przegrali z Polską 0:1 po bramce Krzysztofa Piątka.

Niedzielne spotkanie lepiej zaczęli piłkarze Franko Fody. Co ciekawe, wydawało się, że akcja z ósmej minuty nie zakończy się bramką. Marko Arnautovic miał bowiem pretensje, że Peter Zulj przejął piłkę, która zmierzała właśnie do niego. Zdążył już rozłożyć ręce, kiedy... otrzymał podanie. Miał tyle wolnego miejsca, że się odwrócił i spokojnym strzałem trafił do siatki.

Izrael odpowiedział jednak z nawiązką jeszcze przed przerwą. Bohaterem został Eran Zahavi - król powietrza. Napastnik wykorzystał bowiem dośrodkowania Eli Dasy oraz Bibrasa Natcho, dwukrotnie zdobywając bramkę po strzale głową.

Po przerwie Zahavi dodał coś ekstra. Miał przed sobą tyle wolnej przestrzeni, że postanowił z niej skorzystać. Julian Baumgartlinger nie zdążył do niego doskoczyć, więc 31-latek huknął, a piłka wpadła prosto pod poprzeczkę bramki Heinza Lindnera. Swojego gola strzelił też Munas Dabbur.

Wynik na 4:2 dla Izraela ustalił Arnautovic. Gospodarze udowodnili, że przed własną publicznością będą niezwykle groźni.

Izrael - Austria 4:2 (2:1)

Bramki: Zahavi 34, 45, 55, Dabbur 66 - Arnautovic 8, 75

Izrael: Ariel Harush - Eli Dasa, Orel Dgani, Sheran Yeini, Loai Taha (77. Ayad Habashi), Omri Ben Harush - Beram Kayal (72. Almog Cohen), Dor Peretz, Bibras Natcho - Eran Zahavi, Munas Dabbur (80. Tomer Hemed).

Austria: Heinz Lindner - Andreas Ulmer, Aleksandar Dragovic, Martin Hinteregger, Maximilian Wober (60. Marc Janko) - Xaver Schlager (60. Karim Onisiwo), Julian Baumgartlinger - Valentino Lazaro, Marcel Sabitzer, Peter Zulj (85. Florian Kainz) - Marko Arnautovic.

Żółte kartki: Taha, Dgani, Zahavi - Lazaro, Zulj, Dragovic, Arnautovic, Onisiwo.