Powiedzieć, że to piłkarski klasyk, to jak nic powiedzieć. Starsi kibice doskonale pamiętają chociażby konfrontację obu drużyn w finale mistrzostw świata w 1974 roku, kiedy to na Stadionie Olimpijskim w Monachium ekipa RFN zwyciężyła Oranje 2:1, mimo że przegrywała 0:1.

 

Niemcy i Holendrzy regularnie rywalizują ze sobą w meczach o wysoką stawkę. Ostatnio nie tylko w ramach kwalifikacji do mistrzostw świata i Europy, czy także w zmaganiach głównych tych imprez, ale również w nowopowstałej Lidze Narodów. Pod koniec minionego roku zdecydowanie lepsi okazali się "Pomarańczowi", który najpierw wygrali wysoko 3:0 na własnym boisku, aby zremisować u naszych zachodnich sąsiadów 2:2. Dzięki temu podopieczni Ronalda Koemana zajęli pierwsze miejsce w grupie, kwalifikując się do Final Four tych rozgrywek, spychając jednocześnie Niemców do niższej dywizji.

 

Eliminacje do Euro 2020 to jednak zupełnie inny rozdział, w którym ekipa Joachima Loewa postara się o srogi rewanż. W rozgrywanym niedawno meczu towarzyskim mistrzowie świata z 2014 roku zremisowali na Volkswagen Arena w Wolfsburgu z Serbią 1:1.

 

Holendrzy nie mieli w tym czasie okazji do rozgrywania spotkań kontrolnych, ponieważ 21 marca zainaugurowali zmagania w grupie kwalifikacyjnej do przyszłorocznego Euro. Team z Niderlandów pewnie pokonał u siebie Białoruś 4:0. Dla Niemców niedzielny bój będzie pierwszy w walce o mistrzostwa Starego Kontynentu.

 

W obu reprezentacjach nie brakuje gwiazd światowego formatu, a ostatni mecz o punkty, który zakończył się bez bramek z udziałem tych zespołów miał miejsce w... 1988 roku. To zwiastuje olbrzymie emocje, tym bardziej, że jedni i drudzy chcą zdobyć punkty kosztem najgroźniejszego rywala w walce o awans.

 

WYNIKI I TABELE EL. EURO 2020

 

Początek meczu Holandia - Niemcy o godz. 20:45. Relacja i wynik na żywo na Polsatsport.pl.