El. Euro 2020: Niemcy lepsi od Holandii po golu w ostatniej minucie!

Mecz Holandia - Niemcy w eliminacjach Euro 2020 miał szalony przebieg. Do przerwy goście prowadzili 2:0, ale gospodarze zdołali wyrównać. W ostatniej minucie zwycięskiego gola dla naszych zachodnich sąsiadów strzelił Nico Schulz.

Holendrzy i Niemcy mierzyli się dwukrotnie w zeszłym roku w ramach rywalizacji w Lidze Narodów. Dość niespodziewanie to "Pomarańczowi", którzy nie mieli za sobą najlepszych występów w ostatnich latach, odnieśli lepsze wyniki. U siebie wygrali 3:0, a remis 2:2 wywalczony w dramatycznych okolicznościach zapewnił im udział w finałowym turnieju tych rozgrywek.

Niedzielne spotkanie znacznie lepiej rozpoczęli nasi zachodni sąsiedzi. Joachim Loew nie postawił w tym spotkaniu na żadnego nominalnego napastnika, ale strzelanie goli nie było tego dnia problemem. Pierwszą bramkę zdobył Leroy Sane, wykorzystując zagranie Nico Schulza. Kilkanaście minut później kapitalnie z Virgilem van Dijkiem zabawił się Serge Gnabry. Jego atomowy strzał wylądował w okienku bramki Jaspera Cilessena. Do przerwy było 0:2.

W drugiej połowie Holendrzy ruszyli do odrabiania strat. Po raz kolejny błyszczał Memphis Depay. Gracz Lyonu strzelił dwa gole i miał dwie asysty w 1. kolejce eliminacji Euro 2020 przeciwko Białorusi, a w niedzielę znowu powiększył swój dorobek. Najpierw idealnie obsłużył Matthijsa de Ligta, a następnie sam wpisał się na listę strzelców.

Ostatnie słowo należało jednak do Niemców. Asystę przy zwycięskim trafieniu zaliczyl rezerwowy tego dnia Marco Reus (wszedł na murawę chwilę wcześniej), a do siatki trafił Schulz.

Holandia - Niemcy 2:3 (0:2)

Bramki: De Ligt 48, Depay 63 - Sane 15, Gnabry 34, Schulz 90

Holandia: Jasper Cillessen - Denzel Dumfries, Matthijs de Ligt, Virgil van Dijk, Daley Blind - Georginio Wijnaldum, Marten de Roon (90+1. Luuk de Jong), Frenkie de Jong - Quincy Promes, Memphis Depay, Ryan Babel (46. Steven Bergwijn).

Niemcy: Manuel Neuer - Niklas Suele, Matthias Ginter, Antonio Rudiger - Thilo Kehrer, Toni Kroos, Leon Goretzka (70. Ilkay Gundogan), Joshua Kimmich, Nico Schulz - Serge Gnabry (88. Marco Reus), Leroy Sane.

Żółta kartka: Blind.