NHL: Trzy gole Blues w 75 sekund

Hokeiści St. Louis Blues zdobyli trzy gole w ciągu zaledwie 75 sekund pierwszej tercji w wygranym 4:3 sobotnim meczu ligi NHL z Tampa Bay Lightning.

W 12. i 13. minucie na listę strzelców wpisali się kolejno: Robert Thomas, Alexander Steen i Władimir Tarasienko.

W drugiej tercji Tampa Bay Lightning, zdecydowanie najlepsza drużyna sezonu zasadniczego, odpowiedziała trafieniami Alexa Killorna i Braydena Pointa, a następnie na 4:2 podwyższył Brayden Schenn. W ostatniej części rozmiary porażki zmniejszył Steven Stamkos.

W spotkaniu Winnipeg Jets – Nashville Predators (5:0) pierwszym hat-trickiem w karierze popisał się Kyle Connor. Do tego miał asystę. Ekipa triumfatorów zapewniła sobie awans do play off.

Oprócz Connora, wyróżnił się Kevin Hayes, który zapisał na koncie bramkę i trzy asysty.

Najsłabszy zespół w lidze - Ottawa Senators (58 pkt) pokonał na wyjeździe Edmonton Oilers 4:3 po dogrywce. Zwycięskiego gola uzyskał Brady Tkachuk, czyli ten sam zawodnik, który rozpoczął strzelanie w sobotnim meczu.