LSK: Pewny triumf ŁKS-u

W pierwszym meczu ćwierćfinałowym fazy play-off rozgrywek Ligi Siatkówki Kobiet ekipa ŁKS Commercecon Łódź wygrała na własnym parkiecie z BKS Profi Credit Bielsko-Biała 3:1 i w rywalizacji do dwóch zwycięstw objęła prowadzenie 1:0.

W rundzie zasadniczej za każdym razem triumfowały gospodynie. Najpierw ŁKS pokonał u siebie BKS bez straty seta, aby w rundzie rewanżowej bielszczanki zrealizowały taki sam scenariusz na swoją korzyść.

Po 22 kolejkach LSK siatkarki z Łodzi zajęły trzecie miejsce, wyprzedzając szósty BKS o dwanaście punktów. W fazie play-off toczonej do dwóch zwycięstw nie ma to jednak żadnego znaczenia.

Pierwsze dwa sety należały do gospodyń, które kontrolowały przebieg wydarzeń i wypracowały sobie dogodną przewagę, którą utrzymały do samego końca. Siatkarki z centralnej Polski przeważały w każdym aspekcie, począwszy od zagrywki, a skończywszy na bloku i ataku.

Wydawało się, że miejscowe postarają się powtórzyć rezultat z fazy zasadniczej i zamknąć to spotkanie w trzech partiach, ale przyjezdne wróciły do gry w kolejnej odsłonie. Zaskakiwać może dominacja bielszczanek, które wygrały różnicą siedmiu oczek.

Kibice w łódzkiej hali nie oglądali jednak tie-breaka, ponieważ ŁKS wrócił do dyspozycji z początku meczu i ostatecznie zwyciężył BKS 3:1. Dzięki temu w ćwierćfinałowej rywalizacji do dwóch zwycięstw łodzianki objęły prowadzenie. Drugie spotkanie odbędzie się 28 marca w Bielsku-Białej.

ŁKS Commercecon Łódź - BKS Profi Credit Bielsko-Biała 3:1 (25:21,25:20,18:25,25:21)

ŁKS Commercecon Łódź: Klaudia Alagierska, Regiane Bidias, Monika Bociek, Zuzanna Efimienko-Młotkowska, Aleksandra Wójcik, Marta Wójcik - Krystyna Strasz (libero) - Izabela Kowalińska, Lucie Muhlsteinova, Daria Szczyrba, Agata Wawrzyńczyk

BKS Profi Credit Bielsko-Biała: Nina Herelova, Katarzyna Konieczna, Kornelia Moskwa, Emilia Mucha, Julia Nowicka, Olivia Różański - Paulina Maj-Erwardt (libero) - Magda Jagodzińska, Marta Krajewska, Martyna Świrad, Marta Wellna