PŚ w snowboardzie: 13. miejsce Król i Kwiatkowskiego na zakończenie sezonu

Aleksandra Król i Oskar Kwiatkowski zajęli 13. miejsce w drużynowym slalomie równoległym snowboardowego Pucharu Świata w niemieckim Winterbergu. Zwyciężyli Austriacy Daniela Ulbing i Benjamin Karl, którzy triumfowali we wszystkich trzech zawodach w tej konkurencji.

Polska para w rywalizacji o awans do 1/8 finału okazała się lepsza od Kanadyjczyków Kaylie Buck i Sebastian Beaulieu, ale w kolejnej rundzie nie sprostali Szwajcarom Patrizii Kummer i Dario Caviez, którzy ostatecznie zajęli drugą pozycję.

Król i Kwiatkowski w klasyfikacji pucharowej tej konkurencji uplasowali się na dziewiątym miejscu.

Weronika Biela i Michał Nowaczyk zajęli w niej 30. lokatę. W niedzielę zostali sklasyfikowani na 23. pozycji, po przegranej o awans do czołowej "16" z Austriakami Claudią Riegler i Andreasem Prommeggerem.

Zawody w Winterbergu były ostatnimi w sezonie. W klasyfikacji Pucharu Narodów, obejmującej wszystkie konkurencje, biało-czerwoni zajęli 17. miejsce. Triumfowali Szwajcarzy, przed Japończykami i Austriakami.