Szczęsny: Może nie graliśmy najładniej, ale mamy sześć punktów

- Może te dwa mecze nie były najpiękniejsze dla oka, ale wygraliśmy i mamy komplet punktów. Po słabej jesieni trzeba się z tego cieszyć - powiedział bramkarz reprezentacji Polski Wojciech Szczęsny po wygranym 2:0 meczu eliminacji Euro 2020 z Łotwą.

Marcin Feddek: To był mecz, który nas bolał, cierpieliśmy. Chyba nie spodziewałeś się, że będziesz miał tyle pracy?

Wojciech Szczęsny: Pierwsza połowa była bardzo słaba i wolna. Jeśli nie zacznie się szybko takich meczów, to później bardzo ciężko zmienić tempo spotkania. Druga połowa wyglądała już zdecydowanie lepiej.

Dwa mecze i kilka ważnych interwencji. Te mecze były bardzo ważne, aby dobrze wejść w eliminacje.

Zdobyć sześć punktów, to był nasz główny plan. Czekamy teraz na czerwcowe mecze na górze tabeli naszej grupy. Może te dwa mecze nie były najpiękniejsze dla oka, ale wygraliśmy i mamy komplet punktów. Po słabej jesieni trzeba się z tego cieszyć.

Jesteś w stanie sobie wyobrazić, że do końca eliminacji możesz nie puścić gola?

Nie, ktoś nam w końcu strzeli. Mam nadzieję że jak najpóźniej. Każda seria kiedyś się kończy.