UFC: Blaydes pobił rekord legendarnego mistrza!

Sporty walki

Curtis Blaydes (11-2-1NC, 8 KO) przeszedł w nocy z soboty na niedzielę do historii UFC. Amerykanin sfinalizował aż siedem obaleń przeciwko Justinowi Willisowi (8-2, 4 KO), dzięki czemu ma ich najwięcej spośród wszystkich zawodników wagi ciężkiej. Tym samym wyprzedził legendarnego Caina Velasqueza (14-3, 12 KO).

- Zamierzam pobić ten rekord. Bycie zapaśnikiem wiele dla mnie znaczy, a to będzie znakomita okazja, bym stał się najlepszym zapaśnikiem w wadze ciężkiej - mówił przed walką. I słowa dotrzymał.

 

Blaydes przed starciem z Willisem miał na koncie 33 obalenia, czyli o jedno mniej niż rekordzista wagi ciężkiej Cain Velasquez. Znając jego styl było praktycznie pewne, że już na gali w Nashville powinien dopiąć swego. Pierwsze sprowadzenie przyszło po nieco ponad minucie. Kolejne - w połowie otwierającego starcia. Już właśnie wtedy stał się rekordzistą.

 

W całej walce zaliczył siedem obaleń, więc aktualnie ma ich na koncie 40. Wyrobił też swoją średnią, gdyż przed galą UFC w Nashville mógł pochwalić średnią 6,75 obalenia na jedną walkę.

 

Blaydes nie miał problemów z odniesieniem zwycięstwa. Sędziowie punktowali 30:27, 30:26, 30:25 na jego korzyść.

 

Obalenia Blaydesa w załączonym materiale wideo.

jb, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie