EBL: Wielkie lanie w Koszalinie. AZS przegrał z Arged BM Stalą

Koszykarze AZS-u Koszalin przegrali z Arged BM Slam Stalą Ostrów Wlkp. 78:123 (11:30, 24:29, 21:23, 22:41) w meczu 24. kolejki rozgrywek Energa Basket Ligi. Goście byli wyjątkowo skuteczni w rzutach z dystansu, trafili aż 21 "trójek". Granicę stu punktów przekroczyli już na początku czwartej kwarty.

Ostrowianie świetnie weszli w ten mecz, a po kolejnych akcjach Ivana Marasa i Shawna Kinga prowadzili już 10:3. Później prezentowali się jeszcze lepiej! Trójki trafiali Michał Chyliński i Przemysław Żołnierewicz, a przewaga wzrosła do 20 punktów. Pierwsza kwarta zakończyła się wynikiem 30:11.

Kolejny rzut z dystansu - tym razem w wykonaniu Mateusza Kostrzewskiego - oznaczał 25 punktów prowadzenia Arged BMSlam Stali. Starał się na to reagować m.in. Grzegorz Surmacz, ale zespół trenera Wojciecha Kamińskiego po pierwszej połowie wygrywał już 59:35.

Trzecia kwarta była już trochę bardziej wyrównana, ale oznaczało to jednocześnie, że koszalinianie nie odrabiali strat. Nieźle prezentowali się Torey Thomas i Marko Tejić, ale to ciągle było zdecydowanie za mało na świetnie dysponowanych rywali. Nie do zatrzymania był Mike Scott, a po 30 minutach było już 82:56.

W czwartej części meczu “setkę” po rzucie z dystansu przekroczył Daniel Szymkiewicz, a zwycięstwo Arged BMSlam Stali nawet przez moment nie było zagrożone. Ostatecznie ostrowianie sprawili gospodarzom srogie lanie, zwyciężając aż 123:78.

Po 20 punktów dla gości rzucili Michał Chyliński oraz Mike Scott. W ekipie gospodarzy po 14 zanotowali Alan Czujkowski i wracający do gry Marko Tejić.

AZS Koszalin - Arged BM Slam Stal Ostrów Wlkp. 78:123 (11:30, 24:29, 21:23, 22:41).

AZS Koszalin: Alan Czujkowski 14, Marko Tejic 14, Jacek Jarecki 13, Torey Thomas 13, Grzegorz Surmacz 11, Bartosz Bochno 5, Michael Fraser 4, Eryk Naczlenis 4.

Arged BM Slam Stal Ostrów Wlkp.: Michał Chyliński 20, Mike Scott 20, Ivan Maras 19, Mateusz Kostrzewski 17, Przemysław Żołnierewicz 15, Shawn King 14, Daniel Szymkiewicz 14, Michał Nowakowski 2, Szymon Łukasiak 2, Witalij Kowalenko 0.