El. Euro 2020: Złe dobrego początki. Anglia zdemolowała kolejnego rywala

Reprezentancja Anglii przekonująco wygrała drugie spotkanie el. Euro 2020. Gol Marko Vesovicia podziałał na Synów Albionu niczym płachta na byka i dali oni prawdziwy koncert okraszony aż pięcioma golami. Harry Kane i spółka są najskuteczniejszym zespołem w Europie.

Gorący obiekt w Podgoricy dał się we znaki nawet Anglikom, którzy przecież koncertowo rozpoczęli zmagania w eliminacyjnej grupie A, gromiąc Czechy aż 5:0. Gospodarze postraszyli faworytów, gdy na prowadzenie wyprowadził ich piłkarz Legii Warszawa Marko Vesovic po indywidualnej akcji.

To tylko nakręciło Anglików, w barwach których debiutował od pierwszej minuty młodziutki Callum Hudson-Odoi. Na gola Czarnogóry jeszcze przed przerwą odpowiedzieli Michael Keane i Ross Barkley.

Prawdziwy festiwal strzelecki odbył się po zmianie stron. Swój dorobek podwoił Barkley, a rywalom chęć do gry odebrali Harry Kane i Raheem Sterling.

Czarnogóra - Anglia 1:5 (1:2)
Bramki: Vesovic 18 - Keane 30, Barkley 39, 59, Kane 71, Sterling 81

Czarnogóra: Danijel Petkovic - Filip Stojkovic, Stefan Savic, Marko Simic (74. Vladimir Jovovic), Żarko Tomasevic - Adam Marusic, Mirko Ivanic, Nikola Vukcevic, Marko Vesovic (70. Aleksandar Boljevic) - Fatos Bećiraj (61. Marko Jankovic), Stefan Mugosa

Anglia: Jordan Pickford - Kyle Walker, Harry Maguire, Michael Keane, Danny Rose - Ross Barkley (81. James Ward-Prowse), Declan Rice, Dele Alli (64. Jordan Henderson) - Raheem Sterling, Harry Kane (83. Callum Wilson), Callum Hudson-Odoi

Żółte kartki: Bojlevic - Barkley, Henderson, Rose