Nowy system rozgrywek 1. ligi siatkówki. Będzie identyczny, jak w PlusLidze

Siatkówka
Nowy system rozgrywek 1. ligi siatkówki. Będzie identyczny, jak w PlusLidze
fot. Cyfrasport

Podczas spotkania szefów klubów 1 ligi mężczyzn w Uniejowie przyjęte zostały nowe ustalenia dotyczące m.in. systemu rozgrywek. Od nowego sezonu będzie on identyczny, jak w PlusLidze. Zmieniony zostanie również model piłki, którą rozgrywane będą spotkania.

Pierwszy sezon, w którym 1 liga siatkarzy była objęta patronatem Profesjonalnej Ligi Siatkówki S.A., dobiega końca. Wiadomo już, że był to ostatni sezon w takiej formie rozgrywek. Podczas spotkania szefów klubów 1 ligi ustalono, że system rozgrywek ulegnie zmianie. Poinformował o tym rzecznik PLS Kamil Składowski na swoim profilu na Twitterze.

 

Zmienione zostaną zasady w fazie play-off. Awansuje do niej sześć, a nie jak dotychczas osiem drużyn. Decydująca faza sezonu będzie więc wyglądała tak samo, jak w PlusLidze.

 

Wiadomo też, że siatkarze z zaplecza siatkarskiej ekstraklasy będą rozgrywać mecze innymi piłkami. Zamiast modelu Molten V5M 5000 obowiązywać będzie MIKASA MVA 200. Pozwoli to zlikwidować problem, który często pojawia się w rozgrywkach drużyn z różnych lig, tak jak np. Puchar Polski.

 

Powstaje również projekt Pucharu Polski 1 ligi.

 

Sezon 2019/2020 rozpocznie się w połowie września.

 

 

WYNIKI I TABELA 1 LIGI

CM, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze