El. Euro 2020: Dwa gole Moraty dały Hiszpanii zwycięstwo nad Maltą

W meczu grupy F eliminacji Euro 2020 piłkarze Malty przegrali na Ta’ Qali Stadium z Hiszpanią 0:2. Piłkarzy z Półwyspu Iberyjskiego poprowadził w tym spotkaniu drugi trener Roberto Moreno, ponieważ selekcjoner Luis Enrique musiał opuścić zgrupowanie z przyczyn rodzinnych.

Od początku meczu wyraźną przewagę mieli Hiszpanie, gospodarze natomiast koncentrowali się głównie na obronie swojej bramki. Faworyzowani goście grali bez większego pośpiechu, zbytniej nerwowości, tak jakby przełamanie szyków obronnych rywala było jedynie kwestią czasu. Udało im się to w 31. minucie. Alvaro Morata dostał podanie z głębi pola, ubiegł obrońcę rywali i strzałem z ostrego kąta otworzył wynik meczu.

Druga połowa wyglądała niemal identycznie. Hiszpanie długo przetrzymywali piłkę na połowie gospodarzy, tworzyli sytuacje podbramkowe, przez wiele minut ich zabiegi nie przynosiły jednak zmiany rezultatu. Dopiero w 73. minucie po dośrodkowaniu rezerwowego w tym spotkaniu Jesusa Navasa, strzałem głową z pięciu metrów Morata zdobył swą drugą w tym meczu bramkę.

Wynik nie uległ już zmianie. Hiszpania odniosła drugie zwycięstwo w tych eliminacjach. W pierwszej kolejce pokonała w Walencji Norwegię 2:1. W pozostałych meczach drugiej kolejki grupy F Norwegia zremisowała 3:3 ze Szwecją, a Rumunia pokonała Wyspy Owcze 4:1.

Malta – Hiszpania 0:2 (0:1)
Bramki: Morata 31, 73

Malta: Henry Bonello - Joseph Mbong, Zach Muscat, Jonathan Caruana (85. Karl Micallef), Steve Borg, Joseph Zerafa - John Mintoff (69. Michael Mifsud), Paul Fenech, Matthew Guillaumier, Juan Corbolan - Kyrian Nwoko

Hiszpania: Kepa Arrizabalaga - Sergi Roberto, Sergio Ramos, Mario Hermoso, Jose Gaya - Sergio Canales, Rodri, Saul Niguez (65. Jesus Navas) - Marco Asensio, Alvaro Morata (78. Rodrigo), Juan Bernat (56. Iker Muniain)