El. Euro 2020: Rollercoaster w derbach Skandynawii! Szwedzi wypuścili wygraną w 97. minucie

W ramach grupy F w derbach Skandynawii doszło w Oslo do niesamowitych zwrotów akcji. Reprezentacja Norwegii prowadziła 2:0, aby ostatecznie zremisować ze Szwecją 3:3. Wyrównującego gola gospodarze strzelili w 97. minucie! Trafienie Oli Kamary uchroniło Norwegów od kompromitującej porażki.

Selekcjonerem reprezentacji Norwegii jest Szwed - Lars Lagerbaeck, dla którego było to szczególne spotkanie. Jego podopieczni wygrywali 2:0 do 70. minuty, ale ostatecznie tylko zremisowali z reprezentacją "Trzech Koron" 3:3, i to ratując punkt w doliczonym czasie drugiej połowy. Remis gospodarzom zapewnił w siódmej minucie doliczonego czasu rezerwowy Kamara.

Szwecja, która w 21 minut strzeliła trzy gole, jest wiceliderem grupy F z czterema punktami na koncie. Z kolei Norwegowie mają po dwóch meczach zaledwie jedno "oczko" na swoim koncie. Liderem z kompletem punktów jest Hiszpania, która we wtorek pokonała na wyjeździe Maltę 2:0.

Norwegia - Szwecja 3:3 (1:0)

Bramki: Johnsen 41, King 59, Kamara 90+7) - Claesson 70, Quaison 86, 90+1

Norwegia: Rune Jarstein - Omar Elabdellaoui, Havard Nordtveit, Kristoffer Ajer, Haitam Aleesami - Martin Odegaard, Ole Selnaes, Markus Henriksen, Mohamed Elyounoussi (72. Ola Kamara) - Bjorn Johnsen (88. Alexander Sorloth), Joshua King

Szwecja: Robin Olsen - Emil Krafth, Filip Helander, Andreas Granqvist, Ludwig Augustinsson - Sebastian Larsson (62. Alexander Isak), Albin Ekdal (66. Gustav Svensson), Kristoffer Olsson (90. Sebastian Andersson), Viktor Claesson - Robin Quaison, Marcus Berg

Żółte kartki: Selnaes, Nordtveit, Johnsen, Ajer - Olsson, Claesson, Helander