Jak twierdzą dziennikarze z hiszpańskiego radia Cope, Europejskie Stowarzyszenie Klubów (ECA) chce przeprowadzić reformę w Lidze Mistrzów, którą docelowo zastąpiłaby Superliga. Miałby występować w niej 32 zespoły, które trafiłyby do czterech grup. Wobec tego, w każdej z nich miałoby występować osiem drużyn. Cztery pierwsze ekipy z każdej z grup awansowałby do 1/8 finału.

 

To jednak nie koniec zmian. Piłkarscy kibice są przyzwyczajeni, że mecze Champions League rozgrywane są we wtorki i w środy. Od 2024 roku Superliga odbywać się będzie w weekendy i to nie w godzinach wieczornych, tylko o godz. 15:00. Powód? Jest to o wiele bardziej przystępna pora dla miłośników futbolu z Azji. Przy takim obrocie spraw, spotkania ligowe będą rozgrywane w środku tygodnia.

 

Jak twierdzi "Der Spiegel", Superliga ma wielu zwolenników wśród najpotężniejszych klubów Starego Kontynentu. Na czele tego pomysłu stoi Bayern Monachium, ale Niemców mają popierać Juventus, AC Milan, PSG, Liverpool, Chelsea, Arsenal, a także kluby z Manchesteru - United i City. Do tego hiszpańskie tuzy - Real Madryt i FC Barcelona rzekomo również wtórują temu pomysłowi.

 

 
Oglądaj na żywo największe europejskie gwiazdy piłki nożnej i ekscytujące zmagania najlepszych europejskich drużyn – fazy pucharowe Ligi Mistrzów UEFA i Ligi Europy UEFA 2018/2019 na kanałach Polsat Sport Premium 1 i Polsat Sport Premium 2, w Cyfrowym Polsacie, Plusie i IPLI. Prestiżowe rozgrywki dostępne są w telewizji, na komputerach, smartfonach i tabletach.