Totolotek Puchar Polski: W Białymstoku trwa akcja "Pełen stadion na półfinał"

Piłka nożna
Totolotek Puchar Polski: W Białymstoku trwa akcja "Pełen stadion na półfinał"
fot. Cyfrasport

Pełen stadion na półfinał - pod takim hasłem trwa akcja profrekwencyjna skierowana do białostockich kibiców, w związku z meczem Jagiellonii z Miedzią Legnica. 9 kwietnia na stadionie miejskim w Białymstoku oba zespoły zagrają o finał Pucharu Polski.

Dla Jagiellonii byłby to trzeci finał tych rozgrywek. W 2010 roku białostoczanie Puchar Polski zdobyli, pokonując 1:0 Pogoń Szczecin.

 

Wobec słabszej, niż oczekiwano, postawy w drugiej części obecnego sezonu zasadniczego piłkarskiej ekstraklasy (obecnie Jagiellonia zajmuje 5. miejsce w tabeli) zdobycie krajowego pucharu zapewniłoby zespołowi z Białegostoku udział w kwalifikacjach do Ligi Europejskiej. Dlatego mecz z Miedzią Legnica reklamowany jest jako jeden z najważniejszych w sezonie.

 

Po zimowej przerwie frekwencja na meczach Jagiellonii u siebie nie jest najwyższa, dotąd wynosiła 7-9 tys. widzów, przy pojemności stadionu przekraczającej 20 tys. Dlatego trwa akcja zachęcająca kibiców do przyjścia na mecz pucharowy, by dopingować piłkarzy z trybun. Bilety na większość miejsc kosztują 5 zł dla wszystkich. "Piąty półfinał Pucharu Polski w historii Jagiellonii - bilet za piątkę!" - zachęca klub. Do tego posiadacze ok. 4 tys. karnetów na mecze ekstraklasy wejdą na mecz pucharowy za darmo.

 

W akcję zachęcania kibiców włączył się sztab szkoleniowy i piłkarze. W mediach społecznościowych klubu zamieszczane są krótkie spoty pod hasłem "Pełen stadion na półfinał". "To jeden z najważniejszych meczów w tym sezonie. Wy przychodzicie na nas, my gramy dla was" - mówi w jednym z takich nagrań kapitan zespołu Taras Romanczuk. Kibiców zachęca też m.in. trener Ireneusz Mamrot ze sztabem szkoleniowym, były piłkarz Jagiellonii, reprezentant kraju Jacek Góralski czy dwaj zagraniczni gracze - Islandczyk Bodvar Bodvarsson i Hiszpan Jesus Imaz (obaj w ojczystych językach).

 

 

 

 

 

Są też zachęty ze strony innych białostockich sportowców - mistrza Europy w rzucie młotem Wojciecha Nowickiego i tenisistów stołowych Dojlid Białystok.

 

Początek meczu Jagiellonia - Miedź 9 kwietnia o godz. 18 na stadionie miejskim w Białymstoku. Dzień później, w drugiej półfinałowej parze, zagrają Raków Częstochowa i Lechia Gdańsk. Finał piłkarskiego Pucharu Polski odbędzie się tradycyjnie 2 maja na stadionie PGE Narodowym w Warszawie.

 

WYNIKI I TERMINARZ PUCHARU POLSKI

A.J., PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze