Teqball: Najlepsze drużyny świata przyjadą do Warszawy. Polacy z szansami na medal

Piłka nożna

30 marca w hali sportowej Ośrodka Sportu i Rekreacji na Mokotowie rozegrany zostanie pierwszy międzynarodowy turniej w teqball w Polsce – Warsaw Cup. W zawodach wezmą udział drużyny z trzech kontynentów, w tym mistrzowie i wicemistrzowie świata. Główna część imprezy rozpocznie się o godzinie 17:45, a gośćmi specjalnymi wydarzenia będą Michał Listkiewicz i Andrzej Strejlau.

Warsaw Cup to historyczne wydarzenie w skali kraju. Pierwszy raz w historii turniej międzynarodowy z wykorzystaniem zakrzywionych stołów zostanie rozegrany w Polsce. Wysoka ranga wydarzenia w strukturach Międzynarodowej Federacji Teqball (FITEQ – Federation Internationale de Teqball) oraz ogromne zainteresowanie drużyn z aż trzech kontynentów są potwierdzeniem dużej dynamiki rozwoju dyscypliny w wymiarze globalnym, jak i w poszczególnych krajach.

 

W turnieju wezmą udział klasowe drużyny z Polski i zagranicy. Grono uczestników uzupełni reprezentacja Serbii, która jest aktualnym mistrzem świata, a także druga i trzecia drużyna globu – Węgry i Rumunia. Poza tym do Warszawy przyjadą zespoły z takich krajów jak: Słowacja, Czechy, Francja, Maroko, Izrael, Luksemburg, Irlandia, Indie, Norwegia, Ukraina i Rosja. Po polskiej stronie zagrają najbardziej doświadczone ekipy z kraju dowodzone przez brązowego medalistę mistrzostw świata w rozgrywkach singlowych – Adriana Duszaka.

 

Oficjalna ceremonia otwarcia imprezy rozpocznie się w sobotę o godzinie 17:45 w hali sportowej OSiR Mokotów przy ulicy Niegocińskiej 2a. Przed główną częścią turnieju rozegrane zostaną mecze grupowe, które rozpoczną się o 8:00.

 

Wstęp na imprezę jest darmowy. Zawody urozmaicą liczne atrakcje takie jak: pokaz freestyle football, pokaz pana football, występ tancerek, mecz deblowy z udziałem Piotra Dziewickiego i Bartosza Tarachulskiego oraz pokazowy mecz w singla. Gośćmi specjalnymi wydarzenia będą Michał Listkiewicz i Andrzej Strejlau. Turniej poprzedzony zostanie konferencją prasową, która odbędzie się w piątek od godziny 19:30 w hotelu Mercure Grand w Warszawie.

 

Organizatorami Warsaw Cup są posiadająca wyłączne prawa do dystrybucji stołów i promowania marki spółka Teqball Poland Sp. z o.o. oraz Ośrodek Sportu i Rekreacji m.st. Warszawy w Dzielnicy Mokotów. Patronem imprezy została Dzielnica Mokotów m.st. Warszawy, a oficjalnymi partnerami znane firmy takie jak: ZINA, Red Bull, czy OSHEE, które regularnie współpracują i wspierają rozwój teqballa w Polsce.

 


mt, Informacja Prasowa

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze