UFC: Kowalkiewicz - Waterson. Karta walk

Sporty walki
UFC: Kowalkiewicz - Waterson. Karta walk
fot. youtube.com/UFC

W nocy z soboty na niedzielę największa organizacja MMA na świecie pojawi się w Filadelfii. W walce wieczoru Edson Barboza (20-6, 12 KO, 1 SUB) zmierzy się z Justinem Gaethje (19-2, 16 KO, 1 SUB). Polskich fanów najbardziej będzie interesowało starcie Karoliny Kowalkiewicz (12-3, 1 KO, 2 SUB) z Michelle Waterson (18-4, 11 KO, 4 SUB). Kogo jeszcze zobaczymy w oktagonie?

Polska zawodniczka plasuje się na szóstym miejscu w rankingu kategorii słomkowej i ciągle liczy na drugą szansę walki o mistrzowski pas. Będzie do tego potrzebowała kilku wygranych, więc pokonanie Waterson jest jej niezwykle potrzebne. Kowalkiewicz wróci po ciężkim nokaucie z rąk Jessiki Andrade. Jak to wpłynie na jej postawę?

 

"Karate Hottie" z pewnością nie bije tak mocno jak Brazylijka, ale jak zdradza jej pseudonim warto uważać na jej zdolności stójkowe. Gdy dodamy do tego dziewięć zwycięstw przez poddanie, to klaruje nam się mocna i przekrojowa zawodniczka. Kowalkiewicz powinna górować siłowo. Nie powinna też czuć się gorsza w żadnej płaszczyźnie.

 

Waterson ma na koncie dwie wygrane z rzędu i powoli pnie się w górę rankingu. W tym momencie jest dziewiąta, ale kolejny triumf wywinduje ją jeszcze bardziej. W dywizji słomkowej każda pretendentka jest na wagę złota, więc 33-letnia Amerykanka z pewnością będzie bardzo zmotywowana.

 

To jedna z sześciu walk karty głównej. Głównym starciem będzie konfrontacja czołowych zawodników lekkiej. Edson Barboza zmierzy się z Justinem Gaethjem. Kiedy ten drugi wchodzi do oktagonu, to możemy być pewni fajerwerków. Każda z jego czterech walk dla UFC to osobna historia. Wydaje się, że Brazylijczyk to idealny przeciwnik, by po raz kolejny stworzyć niezapomniane widowisko.

 

Barboza po dwóch porażkach z zapaśnikami w postaci Khabiba Nurmagomedova i Kevina Lee znokautował Dana Hookera. Teraz co prawda znowu zmierzy się z mającym niezłą bazę zapaśniczą Gaethje'em, ale Amerykanin rzadko z niej korzysta. Chce po prostu wymieniać ciosy. Możemy być pewni, że po raz kolejny spróbuje zniszczyć przeciwnika niskimi kopnięciami. Barboza również bryluje w tym elemencie. Istnieje duże prawdopodobieństwa, że walka może zakończyć się właśnie po kopnięciu.

 

Karta główna (0.00 - POLSAT SPORT)

 

Waga lekka: #6 Edson Barboza (20-6, 12 KO, 1 SUB) - #7 Justin Gaethje (19-2, 16 KO, 1 SUB)
Waga średnia: #11 David Branch (22-5, 6 KO, 7 SUB) - Jack Hermansson (18-4, 11 KO, 4 SUB)
Waga piórkowa: #10 Josh Emmett (13-2, 4 KO, 2 SUB) - Michael Johnson (19-13, 8 KO, 2 SUB)
Waga słomkowa: #6 Karolina Kowalkiewicz (12-3, 1 KO, 2 SUB) - #9 Michelle Waterson (16-6, 3 KO, 9 SUB)
Waga półciężka: Kennedy Nzechukwu (6-0, 4 KO) - Paul Craig (10-3, 1 KO, 9 SUB)
Waga piórkowa: Sodig Yussuf (8-1, 5 KO) - Sheymon Moraes (11-2, 5 KO)

 

Karta wstępna:

 

Waga słomkowka: #14 Alexa Grasso - Marina Rodriguez
Waga lekka: Ross Pearson - Desmond Green
Waga piórkowa: Enrique Barzola - Kevin Aguilar
Waga średnia: Kevin Holland - Gerald Meerschaert

 

Karta przedwstępna:

 

Waga kogucia: #3 (musza) Ray Borg - Kyler Phillips
Waga musza: Sabina Mazo - Maryna Moroz
Waga kogucia: Alex Perez - Mar De La Rosa

 

Transmisja gali w nocy z soboty na niedzielę od 0.00 w Polsacie Sport.

jb, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie