ATP w Miami: Porażka Djokovica. Pogromca Hurkacza gra dalej

Najwyżej rozstawiony Novak Djokovic odpadł w 1/8 finału turnieju ATP rangi Masters 1000 w Miami. Serbski tenisista przegrał z Hiszpanem Roberto Bautistą Agutem 6:1, 5:7, 3:6. Do ćwierćfinału dotarł pogromca Huberta Hurkacza - Felix Auger-Aliassime.

Po raz drugi w tym roku Bautista Agut okazał się dla lidera światowego rankingu zbyt wymagającym rywalem. W styczniu Hiszpan górą był w półfinale turnieju w Dausze, a wtorkowa konfrontacja była podobna do tamtej.

Ponownie lepiej spotkanie zaczął Serb, który gładko wygrał pierwszego seta. Znów jednak nie potrafił postawić kropki nad "i". Ostatecznie po 149 minutach górą był sklasyfikowany na 25. miejscu w światowym rankingu Hiszpan. - Tego typu meczów nie powinienem przegrywać. W drugim secie straciłem rytm, dałem rywalowi nadzieję na zwycięstwo i on z tego skorzystał. Bez wątpienia to moja wina, bo zmarnowałem wiele okazji - przyznał Djokovic.

W ostatnich tygodniach Serb nie błyszczy. Wcześniej już w trzeciej rundzie odpadł w turnieju w Indian Wells. Auger-Aliassime natomiast pokonał Gruzina Nikoloza Basilaszwilego 7:6 (7-4), 6:4. 18-letni Kanadyjczyk, który do turnieju głównego przebijał się przez kwalifikacje, w 1/4 finału zmierzy się z Chorwatem Borną Coricem.

Z powodu deszczu minionej nocy swojego meczu 1/8 finału nie rozegrał Roger Federer. Rozstawionego z "czwórką" Szwajcara czeka konfrontacja z Rosjaninem Daniiłem Miedwiediewem.