El. Euro 2020: Premierowy gol Gytkjaera w kadrze. Snajper Lecha pomógł odmienić losy meczu (WIDEO)

Wtorkowy mecz w Bazylei, gdzie Szwajcaria podejmowała Danię (3:3), miał niesamowity przebieg. Goście odwrócili losy rywalizacji mimo, że do 84. minuty przegrywali aż trzema golami. Swój udział w tej niezwykłej pogoni za "Helwetami" miał napastnik Lecha Poznań - Christian Gytkjaer, który strzelił gola kontaktowego.

Niespełna 29-latek pojawił się na murawie w 70. minucie w miejsce Nicolaia Jorgensena. I snajper "Kolejorza" wykorzystał swoją szansę! Był bardzo aktywny, biorąc czynny udział w atakach drużyny przyjezdnej. W 88. minucie czołowy strzelec polskiej Ekstraklasy trafił do siatki po podaniu Yussufa Poulsena. Dla Gytkjaera było to premierowe trafienie w seniorskiej drużynie narodowej.

Już chwilę później było niezwykle groźnie po dośrodkowaniu z głębi pola lider gości - Christiana Eriksena, po którym strzał głową oddał Gytkjaer. Wówczas gospodarzy z opresji po zamieszaniu w polu karnym zdołał wyciągnąć jeszcze bramkarz Yann Sommer. Jednak golkiper Borussia Mönchengladbach skapitulował w 93. minucie po strzale Henrika Dalsgaarda, który ustalił wynik na 3:3.

Gracz Lecha urodzony w Roskilde w swoim piątym występie w reprezentacji strzelił pierwszego gola, który był bardzo istotny dla losów wtorkowej rywalizacji. Były gracz m.in. Rosenborga, w tym sezonie w barwach ekipy ze stolicy Wielkopolski rozegrał 33 mecze, w których strzelił 17 goli i zaliczył 4 asysty.