W poprzednim sezonie Piast do ostatniej kolejki walczył o utrzymanie. Teraz, po pięciu wygranych z rzędu, zespół trenera Waldemara Fornalika jest w czubie tabeli. - Nikt się pewnie nie spodziewał, że w tym momencie sezonu będziemy jechać do lidera i możemy mieć do niego tylko cztery punkty straty. Rok temu bralibyśmy to w ciemno, w obecnych rozgrywkach było widać z meczu na mecz, że coś fajnego się buduje, że powstaje dobra drużyna i nasze miejsce w tabeli nie jest przypadkiem – dodał 49-krotny reprezentant Polski.

 

Podkreślił, że mecz z Lechią będzie na pewno inny niż ostatnie spotkanie ligowe z Miedzią Legnica (2:1), co jednak nie oznacza, że trudniejszy. - Piłka jest bowiem nieobliczalna, musimy być na pewno odpowiednio przygotowani fizycznie i mentalnie - zaznaczył.

 

Napastnik Piasta Piotr Parzyszek przyznał, że "reprezentacyjna" przerwa w rozgrywkach dobrze zrobiła jemu i kolegom. - Był czas, żeby "naładować akumulatory". Na pewno w Gdańsku czeka nas trudny mecz, ale myślę, że cała presja będzie po stronie rywali, którzy chcą utrzymać fotel lidera. My nie mamy nic do stracenia. W tym sezonie nikt w Gdańsku jeszcze nie wygrał, to my możemy być pierwsi – wspomniał zawodnik.

 

Trener Waldemar Fornalik podkreślił, że liczy na utrzymanie dobrej dyspozycji zespołu. - Czeka nas bardzo intensywna końcówka sezonu, w której każdy zawodnik będzie bezcenny. Podczas przerwy piłkarze mieli trzy dni wolnego, co było bardzo ważne – powiedział.

 

Zauważył, że "na papierze" starcie z Lechią wygląda na jeden z najtrudniejszych meczów w rundzie zasadniczej. - Ale też liczymy na większą liczbę kibiców na stadionie, ciekawa jest pora rozgrywania. Takie spotkania nakręcają zespół. Musimy mieć plan na ten mecz. Chcemy kreować grę, ale i zachować czujność. Miejsce Lechii w tabeli ma swoją wymowę – ocenił szkoleniowiec.

 

Przyznał, że wyniki jego zespołu przerosły oczekiwania. - Taką serię mogliśmy sobie tylko wymarzyć. Oczywiście chcemy podtrzymać dobrą passę, przede wszystkim punktować. Pokazujemy, że jesteśmy w stanie wygrać z każdym - podsumował Fornalik.

 

Początek piątkowego meczu w Gdańsku o godz. 20.30.

 

WYNIKI I TABELA EKSTRAKLASY