Joker – Wisła w finale 1. Ligi siatkarek

Dopiero piąty mecz półfinałowej rywalizacji pomiędzy Wisłą Warszawa i Grupą Azoty PWSZ Tarnów wyłonił drugiego finalistę 1. Ligi siatkarek. Drużyna ze stolicy wygrała na wyjeździe w trzech setach i w wielkim finale zmierzy się z Joker Mekro Energoremont Świecie.

Decydujący mecz w Tarnowie miał niezwykle emocjonujący przebieg. W drugim i trzecim secie siatkarki Wisły odrabiały straty z wyniku 20:24 i wygrały odpowiednio 26:24 i 28:26! Najlepszą zawodniczką meczu wybrana została Alicja Markiewicz.

Klub z Warszawy przeszedł w obecnym sezonie sporo zawirowań. Drużynę prowadzi obecnie Ewa Cabajewska, która jest już trzecim trenerem w obecnym sezonie po Piotrze Hilko i Mikołaju Mariaskinie. Siatkarki Wisły zajęły dopiero siódme miejsce w tabeli fazy zasadniczej 1. Ligi, mimo to w play-offach zdołały awansować do finału. W ćwierćfinale pokonały drugą w tabeli drużynę 7R Solna Wieliczka (3–0), a w półfinale PWSZ Tarnów – trzeci zespół zasadniczej części rozgrywek.

Play-offy wywróciły porządek, który panował w fazie zasadniczej rozgrywek. Jej zwyciężczynie – siatkarki MKS Dąbrowa Górnicza – odpadły w półfinale rozgrywek w rywalizacji z Joker Mekro Energoremont Świecie. W tej sytuacji w wielkim finale zagrają ze sobą siódma i piąta drużyna w tabeli.

Wyniki półfinałów 1. Ligi siatkarek:

Joker Mekro Energoremont Świecie – MKS Dąbrowa Górnicza 3–1

MKS Dąbrowa Górnicza – Joker Mekro Energoremont Świecie 1:3 (25:22, 23:25, 21:25, 16:25)
MKS Dąbrowa Górnicza – Joker Mekro Energoremont Świecie 0:3 (15:25, 23:25, 14:25)
Joker Mekro Energoremont Świecie – MKS Dąbrowa Górnicza 0:3 (23:25, 19:25, 15:25)
Joker Mekro Energoremont Świecie – MKS Dąbrowa Górnicza 3:1 (25:13, 25:14, 23:25, 25:23)

Wisła Warszawa – Grupa Azoty PWSZ Tarnów 3–2

Grupa Azoty PWSZ Tarnów – Wisła Warszawa 3:0 (25:21, 25:23, 25:19)
Grupa Azoty PWSZ Tarnów – Wisła Warszawa 2:3 (26:28, 25:19, 19:25, 25:18, 11:15)
Wisła Warszawa – Grupa Azoty PWSZ Tarnów 3:0 (27:25, 25:12, 25:22)
Wisła Warszawa – Grupa Azoty PWSZ Tarnów 2:3 (25:27, 32:30, 22:25, 25:21, 9:15)
Grupa Azoty PWSZ Tarnów – Wisła Warszawa 0:3 (23:25, 24:26, 26:28).