MŚ U20: Korea Południowa drugą drużyną w Gniewinie

Piłka nożna
MŚ U20: Korea Południowa drugą drużyną w Gniewinie
fot. PAP

Korea Południowa jest drugą drużyną, która do piłkarskich mistrzostw świata do lat 20 przygotowywać się będzie w Gniewinie (Pomorskie). Wcześniej na swoje centrum treningowe Hotel Mistral Sport wybrała Nowa Zelandia. W planie pobytu jest sparing tych zespołów.

"Koreańczycy przylecą 4 maja i będą najprawdopodobniej pierwszą reprezentacją, która pojawi się w Polsce przed finałowym turniejem. W naszym hotelu przebywać będą do 19 maja, a cała ekipa liczy 32 osoby" - powiedział dyrektor marketingu hotelu Dariusz Tokarski.

 

Korea Południowa jest drugą drużyną, która na bazę treningową wybrała Gniewino. Pod koniec lutego taką decyzję ogłosiła Nowa Zelandia. Piłkarze z antypodów przyjadą na Pomorze dwa dni po Azjatach, a opuszczą ośrodek 20 maja.

 

"Każdy zespół będzie miał do dyspozycji całe piętro oraz, na wyłączność, jedno boisko i salę konferencyjną. Także tylko w swoim gronie będą spożywać posiłki. Sztaby tych drużyn nie miały jednak specjalnych życzeń ani wymagań. Koreańczycy i Nowozelandczycy znaleźli się w innych grupach, zatem podczas tego pobytu zamierzają rozegrać mecz kontrolny. Jeszcze nie wiadomo, czy będzie otwarty dla kibiców. Decyzję podejmą trenerzy obu reprezentacji" – tłumaczył Tokarski.

 

Na inaugurację turnieju mistrzowie Oceanii, którzy trafili do grupy C, zmierzą się 24 maja z Hondurasem, trzy dni później zagrają z Norwegią, a 30 maja z Urugwajem. Dwa pierwsze spotkania odbędą się w Lublinie, a trzecie w Łodzi.

 

Nowa Zelandia po raz szósty weźmie udział w tej imprezie. Największy sukces odnotowała w dwóch ostatnich edycjach, w których dotarła do 1/8 finału.

 

Z kolei Korea Południowa znalazł się w grupie F. 25 maja wicemistrzowie Azji zmierzą się w Tychach z Portugalią, a kolejne dwa mecze rozegrają w Bielsku-Białej – 28 maja z RPA oraz trzy dni później z Argentyną.

 

Będzie to 15. start Koreańczyków w mistrzostwach do lat 20. Ich największym osiągnięciem jest zajęcie czwartego miejsca - było to jednak dawno temu, bo w 1983 roku. W meczu o trzecie miejsce przegrali po dogrywce 1:2 z Polską. Z kolei w 1991, 2009 i 2013 roku ta drużyna dotarła do ćwierćfinału. Dwa lata temu Korea Południowa była gospodarzem finałowego turnieju.

 

Podczas mistrzostw Europy w 2012 roku w Gniewinie rezydowała reprezentacja Hiszpanii.

KN, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie