Paryż 2024: Breakdance coraz bliżej olimpijskiego debiutu

Inne
Paryż 2024: Breakdance coraz bliżej olimpijskiego debiutu
fot. PAP/EPA

Breakdance, wspinaczka sportowa, surfing i skateboard - to cztery dyscypliny, które mają być włączone do programu igrzysk olimpijskich w Paryżu w 2024 roku. W środę Komitet Wykonawczy MKOl poparł stosowny wniosek Komisji Programowej.

Lista tych dyscyplin, zaproponowana przez organizatorów igrzysk, musi jeszcze uzyskać poparcie członków Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego podczas czerwcowej sesji organizacji.
 
Program igrzysk w Paryżu ostatecznie ma zatwierdzić Komitet Wykonawczy MKOl w grudniu 2020 roku, czyli cztery miesiące po zakończeniu olimpijskich zmagań w Tokio, gdzie zadebiutują trzy z tych dyscyplin: wspinaczka sportowa, surfing i skateboard.
 
Breakdance to akrobatyczna forma tańca. Pojawił się w ubiegłym roku w programie Młodzieżowych Igrzysk Olimpijskich w Buenos Aires. Gorącym orędownikiem breakdance'u jest przewodniczący MKOl Thomas Bach, który obserwował rywalizację w stolicy Argentyny.
 
"Ten sport pozwala zawodnikom na autentyczną ekspresję, na pokazanie swojej osobowości. Muszę przyznać, że uwielbiam tę dyscyplinę" - powiedział Bach.
RM, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze