W środowy wieczór nie poznamy jeszcze odpowiedzi na to pytanie, ponieważ rywalizacja toczy się do dwóch zwycięstw i porażka w pierwszym starciu jeszcze niczego nie przesądza. O postawie zawiercian i radomian w trakcie tego sezonu mówiono i pisano już bardzo wiele, za każdym razem w samych superlatywach. Nie można się temu dziwić, ponieważ obie ekipy znalazły się w fazie play-off kosztem zdecydowanie bardziej renomowanych ekip takich jak Asseco Resovia Rzeszów, Indykpol AZS Olsztyn, Trefl Gdańsk, czy... Stocznia Szczecin, która u progu rozgrywek była typowana jako kandydat do mistrzostwa kraju, ale jej losy potoczyły się zupełnie inaczej...

 

Wpadki faworytów w stu procentach wykorzystali "maluczcy", którzy nie tylko awansowali do czołowej szóstki PlusLigi, ale uczynili to w przekonującym stylu, zajmując odpowiednio czwarte i piąte miejsce. Jurajscy Rycerze zanotowali aż piętnaście zwycięstw i ponieśli dziewięć porażek. Podopieczni Marka Lebedewa często sprawiali dużego kalibru niespodzianki, ale tym razem przyjdzie zmierzyć im się z rolą zespołu, który przez wielu uznawany jest za faworyta tej konfrontacji.

 

Obie drużyny prezentują zbliżony do siebie poziom, toteż zapowiada się niezwykle wyrównane widowisko. Radomianie na czternaście zwycięstw, dwukrotnie pokonali w rundzie zasadniczej Wartę, ale przegrali z nią w ćwierćfinale Pucharu Polski. Podopieczni Roberta Prygla w swoim ostatnim meczu przegrali w Rzeszowie z Asseco Resovią 1:3, ale bez żadnych konsekwencji. Zawiercianie są natomiast na fali wznoszącej, ponieważ wygrali trzy ostatnie mecze.

 

Udział jednych i drugich na tym etapie rozgrywek jest już sporym osiągnięciem, a w przypadku Warty wręcz historycznym. Awans do półfinału PlusLigi i walka w strefie medalowej będzie przedłużeniem pięknej przygody dla obu klubów. To wystarczający argument, aby zawodnicy zostawili na parkiecie dużo zdrowia.

 

Rywalizacja w ćwierćfinale PlusLigi będzie toczyć się do dwóch zwycięstw. Mecz numer dwa zaplanowany został na 31 marca. Udział w półfinale mają już zagwarantowane zespoły ZAKSY Kędzierzyn-Koźle oraz ONICO Warszawa.

 

WYNIKI I TERMINARZ PLUSLIGI

 

Transmisja meczu Aluron Virtu Warta Zawiercie - Cerrad Czarni Radom o godz. 20:30 w Polsacie Sport.