Rodzina zmarłego bobsleisty otrzyma srebrne medale za igrzyska z 2014 roku

Zimowe
Rodzina zmarłego bobsleisty otrzyma srebrne medale za igrzyska z 2014 roku
fot. PAP

Rodzina zmarłego w 2017 roku amerykańskiego bobsleisty Stevena Holcomba otrzyma wkrótce dwa srebrne medale 22. Zimowych Igrzysk Olimpijskich w Soczi. Amerykanin wywalczył dwa brązowe krążki, a zmiana ich koloru nastąpiła po dyskwalifikacji Rosjan, których przyłapano na dopingu.

Rosjanie odwołali się od decyzji o dyskwalifikacji. Po wyczerpaniu procedury Międzynarodowy Komitet Olimpijski powiadomił Amerykański Komitet Olimpijski i krajowy związek bobslejowy, że załogi startujące w dwójkach i czwórkach otrzymały srebrne medale igrzysk 2014.

 

Holcomb, urodzony 14 kwietnia 1980 roku, został znaleziony martwy 6 maja 2017 roku w swoim pokoju w centrum przygotowań olimpijskich w Lake Placid w stanie Nowy Jork.

 

Jest najbardziej utytułowanym zawodnikiem w historii bobslejów amerykańskich. Pięć razy w latach 2009-2013 stanął na najwyższym stopniu podium mistrzostw świata. Tyle samo razy w tej imprezie (2008-2013) wywalczył brązowy krążek.

 

Do złotego medalu olimpijskiego wywalczonego przez niego w Vancouver w 2010 roku doszły obecnie dwa srebrne.

 

Partnerem Holcomba w dwójkach był w Soczi jego imiennik Langton, natomiast w czwórce startowali z nim Langton, Curtis Tomasevich i Christopher Fogt

jb, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie