Ronaldo opuścił boisko w pierwszej połowie poniedziałkowego meczu przeciwko Serbii. Następnego dnia Juventus poinformował w oficjalnym komunikacie, że wstępne badania wykazały pozornie niegroźny uraz mięśni zginaczy uda. "Stara Dama" zapowiedziała również, że Portugalczyk zostanie poddany kolejnym badaniom, a jego stan zdrowia będzie monitorowany.
 
Zdaniem "Radio Catalunya" Ronaldo przyleciał do Barcelony na dodatkowe konsultacje, które mają pomóc w odpowiedzi na pytanie: czy zdąży on wrócić do pełni zdrowia przed ćwierćfinałami Ligi Mistrzów? Pierwszy mecz z Ajaksem (w Amsterdamie) zaplanowany został na 10 kwietnia, natomiast rewanż w Turynie zostanie rozegrany sześć dni później.
 
Ronaldo na pewno opuści najbliższe mecze Serie A z Empoli, Cagliari i AC Milan, jednak widmo absencji w ćwierćfinałach Ligi Mistrzów również wydaje się dość realne.

 
Oglądaj na żywo największe europejskie gwiazdy piłki nożnej i ekscytujące zmagania najlepszych europejskich drużyn – fazy pucharowe Ligi Mistrzów UEFA i Ligi Europy UEFA 2018/2019 na kanałach Polsat Sport Premium 1 i Polsat Sport Premium 2, w Cyfrowym Polsacie, Plusie i IPLI. Prestiżowe rozgrywki dostępne są w telewizji, na komputerach, smartfonach i tabletach