Gol polskiego piłkarza w lidze chorwackiej

W czwartkowe popołudnie odbyło się jedno spotkanie w ramach 26. kolejki chorwackiej HNL. Ekipa Slaven Belupo pokonała na własnym boisku Rudes 2:1 i powiększyła przewagę nad strefą spadkową do ośmiu punktów. Gola dla gospodarzy strzelił Krystian Nowak.

Wszystkie trafienia nastąpiły w odstępie dwudziestu minut. Najpierw w 17. minucie miejscowi objęli prowadzenie za sprawą Mateja Jelicia, natomiast w 27. minucie do wyrównania doprowadził Vitali Lisakovich. Jeszcze przed przerwą na listę strzelców wpisał się Nowak, który tym samym zdobył premierową bramkę dla chorwackiego klubu. Jak się później okazało, dzięki temu jego zespół zainkasował trzy punkty i zajmuje siódme miejsce w dziesięciozespołowej lidze. Z kolei ekipa Rudes to outsider rozgrywek.

Nowak rozegrał cały mecz i był to jego piętnasty występ ligowy w obecnych rozgrywkach. Polski piłkarz, który 1 kwietnia skończy 25-lat, występuje w chorwackim zespole od tego sezonu. Wcześniej był związany z greckim Panioniosem i szkockim Hearts. W polskiej lidze reprezentował barwy Widzewa Łódź oraz Podbeskidzia Bielsko-Biała.