Siatkarki Grota Budowlanych uzupełniły grono półfinalistek LSK

Siatkówka

Siatkarki Grota Budowlanych Łódź pokonały Bank Pocztowy Pałac Bydgoszcz 3:0 (25:15, 25:21, 25:23) i zameldowały się w półfinale Ligi Siatkówki Kobiet. Podopieczne Błażeja Krzyształowicza o awans do finału będą walczyć z Chemikiem Police.

W pierwszym meczu ćwierćfinałowym lepsze okazały się łodzianki (3:0). Siatkarki Pałacu nie oddały go jednak bez walki w każdym z setów zdobywając powyżej 20 punktów. W starciu rewanżowym zdecydowanymi faworytkami były podopieczne Błażeja Krzyształowicza.

 

Pierwszy set tylko na początku był wyrównany. Udana seria przyjezdnych rozpoczęła się od punktowego bloku Julii Twardowskiej przy ataku z obiegnięcia Marty Ziółkowskiej. Standardowo znakomicie prezentowała się liderka łódzkiego zespołu Jovana Brakocevic. W szeregach bydgoszczanek mnożyły się błędy szczególnie w przyjęciu, co w znacznym stopniu utrudniło podopiecznym Michała Mateli nawiązanie równorzędnej walki. Ostatecznie siatkarki Grot Budowlanych wygrały aż 25:15.

 

Również w drugiej partii walka punkt za punkt nie potrwała długo. Łodzianki od stanu 6:6 zanotowały trzypunktową serię. W środkowej fazie seta Pałacanki nieoczekiwanie wróciły do gry i prowadziły już 16:15, lecz nie były w stanie zachować zimnej krwi na finiszu drugiej partii i przegrały ją 21:25.

 

Trzecia odsłona okazała się najbardziej zacięta. Pałacanki za wszelką cenę chciały przedłużyć losy spotkania. To się jednak nie udało.

 

Bank Pocztowy Pałac Bydgoszcz - Grot Budowlani Łódź 0:3 (15:25, 21:25, 23:25)

 

Pałac: Patrycja Polak-Balmas, Marta Ziółkowska, Tamara Gałucha, Ewelina Krzewicka, Natalia Misiuna, Magdalena Mazurek, Monika Jagła (L) oraz Monika Fedusio, Joanna Kuligowska (L)

 

Budowlani: Julia Twardowska, Małgorzata Śmieszek, Jovana Brakocevic, Anna Bączyńska, Jaroslava Pencova, Femkee Stoltenborg, Maria Stenzel (L) oraz Oliwia Urban

 

MVP: Julia Twardowska

 

WYNIKI I TERMINARZ LSK

CM, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze