Manchester United potwierdził doniesienia. Na Old Trafford zatrudnili trenera na stałe

Piłka nożna
Manchester United potwierdził doniesienia. Na Old Trafford zatrudnili trenera na stałe
fot. PAP

Manchester United postanowił potwierdzić informację, która krążyła w mediach od dłuższego czasu. Tymczasowy menedżer Ole Gunnar Solskjaer podpisał 3-letni kontrakt z klubem z Old Trafford. Norweg zdecydowanie przyczynił się do poprawy formy "Czerwonych Diabłów", co potwierdził świetnymi występami drużyny w Premier League oraz Lidze Mistrzów.

Solskjaer przyszedł do Manchesteru United w grudniu ubiegłego roku. Bardzo szybko poprawił wyniki po swoim poprzedniku Jose Mourinho. Klub włączył się do walki o czołową czwórkę Premier League oraz w imponującym stylu awansował do ćwierćfinału Ligi Mistrzów.

 

Wielu ekspertów i kibiców domagało się zatrudnienia Norwega na stałe. Zarząd "Czerwonych Diabłów" postanowił pójść za głosem większości zainteresowanych i zaproponował menedżerowi 3-letni kontrakt.


- Odkąd wróciłem na Old Trafford, czuje się jak w domu, w tym wyjątkowym dla mnie klubie. To był wielki zaszczyt grać dla Manchesteru United, a teraz trenować zespół. Ostatnie kilka miesięcy było fantastyczne. Chcę podziękować każdemu z trenerów i pracownikom klubu za ciężką pracę, którą wspólnie wykonaliśmy. To praca, o której od zawsze marzyłem. Jestem podekscytowany z powodu szansy, jaką dostałem na najbliższe lata. Nasi kibice zasłużyli na radość z sukcesów tej 
drużyny - powiedział Norweg.

Dyrektor wykonawczy Manchesteru United Ed Woodward krótko wyjaśnił decyzję klubu.

= Biorąc pod uwagę wyniki, jakie nasz menedżer osiągnął od grudnia, ten wybór jest naturalny. Rezultaty klubu, mówią same za siebie.

Asystent Norwega Mike Phelan, którego obowiązuje kontrakt z Central Coast Mariners z Australii równiez pozostanie na Old Trafford. Jego umowa zostanie wkrótce podpisana.

WYNIKI I TABELA PREMIER LEAGUE

MM, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze