Rozgrywający reprezentacji Polski zerwał więzadło w kolanie!

Piłka ręczna
Rozgrywający reprezentacji Polski zerwał więzadło w kolanie!
fot. PAP

W rewanżowym meczu Ligi Mistrzów piłkarzy ręcznych z PGE VIVE Kielce zespół Motoru Zaporoże zagra w sobotę bez Pawła Paczkowskiego. Rozgrywający reprezentacji Polski zerwał więzadło w kolanie i prawdopodobnie nie pojawi się już na parkiecie w tym sezonie.

Paczkowski do końca rozgrywek jest wypożyczony z kieleckiej drużyny do ekipy mistrza Ukrainy, a od początku przyszłego sezonu będzie zawodnikiem aktualnego wicemistrza Węgier Telekomu Veszprem. Jak poinformował kielecki klub 25-letni szczypiornista zerwał w środę więzadło w lewym kolanie i czeka go kilkumiesięczna przerwa w grze. Oznacza to, że nie pojawi się już w tym sezonie na boisku.
 
„Od początku tego sezonu Paweł w zespole z Zaporoża grał praktycznie po 60 minut w ataku i w obronie. Zrobił ogromny postęp, krok po kroku wchodząc do pierwszej siódemki Motoru. Grał na bardzo wysokim poziomie. Ma bardzo duży wkład w to, że mistrz Ukrainy awansował do 1/8 finału Ligi Mistrzów” – komplementował zawodnika trener kielczan Tałant Dujszebajew.
 
W pierwszym spotkaniu 1/8 finału LM z PGE VIVE Kielce (remis 33:33) reprezentant kraju zdobył cztery bramki i był jednym z najlepszych zawodników ukraińskiej drużyny. „Jego brak w sobotnim meczu to dla Motoru duże osłabienie. Bardzo nam przykro z tego powodu, bo Paweł to nasz przyjaciel. Jestem jednak pewny, że wróci szybko na parkiet i jeszcze nie raz pokaże swoje ogromne umiejętności. Paweł – jesteś twardym chłopakiem, trzymamy kciuki na twój szybki powrót do zdrowia” – dodawał otuchy kontuzjowanemu koledze obrotowy PGE VIVE Julen Aginagalde.
 
To kolejna kontuzja kolana w karierze Paczkowskiego. Jeszcze jako zawodnik Orlenu Wisły Płock pauzował z tego powodu ponad 12 miesięcy. Po podpisaniu kontraktu z kieleckim klubem został wypożyczony do francuskiej Dunkierki. Podczas gry w tej drużynie ponownie zerwał więzadło w kolanie.
 
Paczkowski jest wychowankiem Siódemki Świecie. W latach 2010-14 był zawodnikiem Orlenu Wisły Płock. Później podpisał kontrakt z zespołem z Kielc, a kolejny rok spędził we Francji. Z PGE VIVE dwukrotnie zdobył mistrzostwo i Puchar Polski, a w 2016 roku wygrał Ligę Mistrzów. Rok później został wypożyczony na dwa lata do Motoru Zaporoże. Z kieleckim klubem popularny „Paczas” ma umowę ważną do 2021 roku. W lipcu 2019 roku zostanie zawodnikiem węgierskiego Veszprem, do którego został wypożyczony na rok z opcją przedłużenia na kolejny rok.
 
Sobotnie spotkanie Ligi Mistrzów PGE VIVE z Motorem Zaporoże rozpocznie się w Kielcach o godzinie 16.00. 
RM, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze