Siatkarki ŁKS Commercecon Łódź w półfinale LSK

W drugim meczu ćwierćfinału LSK siatkarki BKS Profi Credit Bielsko-Biała przegrały z ŁKS Commercecon Łódź 1:3. W serii do dwóch zwycięstw łodzianki wygrały 2–0 i awansowały do półfinału, w którym zagrają z drużyną Developres SkyRes Rzeszów.

Premierowa odsłona długo toczyła się przy przewadze gospodyń, a przy stanie 19:14 wydawało się, że pewnie wygrają one tę partię. Wówczas jednak łodzianki ruszyły do odrabiania strat. Dobrą zmianę dała Agata Wawrzyńczyk, a po serii pięciu wygranych piłek było 19:19 i rozpoczęła się emocjonująca końcówka. Kluczowe akcje padły łupem siatkarek BKS: najpierw Julia Nowicka energicznym atakiem na siatce wywalczyła piłkę setową (24:22), a dotknięcie siatki przez zawodniczkę ŁKS ustaliło wynik na 25:22.

Druga partia miała niezwykle jednostronny przebieg. Gra zespołu z Bielska-Białej zupełnie się załamała, a podstawową przyczyną zastoju było fatalne przyjęcie. Łodzianki od początku zaczęły budować przewagę, pomogły w tym m.in. trzy asy serwisowe Aleksandry Wójcik (6:14). W końcówce seta różnica wynosiła już dziesięć oczek (9:19), potem jeszcze się powiększyła, a seta zakończył skuteczny atak Regiane Bidias (11:25).

W trzecim secie inicjatywa nadal była po stronie łodzianek (7:9, 10:15). Gospodynie rzuciły się do odrabiania strat. Fragment dobrej gry, przy serwisach Olivii Różański i Niny Herelovej pozwoliły złapać punktowy kontakt (15:16). Później jednak siatkarki ŁKS stłumiły zapał rywalek kolejną serią, czterech wygranych piłek, okraszonych dwoma asami serwisowymi Klaudii Alagierskiej. Przegrywając 16:22, gospodynie nie były już w stanie wiele zdziałać. Atak Zuzanny Efimienko-Młotkowskiej z przechodzącej piłki zamknął tę odsłonę.

Partia numer cztery nie przyniosła większych zmian. Scenariusz tego meczu nadal pisały siatkarki z Łodzi, a gospodynie jedynie w początkowych fragmentach dotrzymywały im kroku (9:9). Później wynik zaczął się kształtować po myśli przyjezdnych (11:17). W drużynie z Bielska-Białej nadal szwankowało przyjęcie, co bezlitośnie wykorzystywały rywalki. W końcówce gospodynie obroniły trzy piłki meczowe, ale serwis w siatkę ustalił wynik seta (21:25) i zakończył cały mecz oraz tę ćwierćfinałową rywalizację.

Najwięcej punktów: Olivia Różański (14) – BKS; Marta Wójcik (12), Regiane Bidias (11), Klaudia Alagierska (10) – ŁKS. Gospodynie słabiej punktowały blokiem (5–10), zagrywką (2–7), popełniły też zdecydowanie więcej błędów własnych (45–29). MVP: Marta Wójcik

W pierwszym meczu również górą były siatkarki ŁKS Commercecon, które w minioną niedzielę pokonały rywalki w Sport Arenie 3:1. W tej sytuacji wygrały rywalizację do dwóch zwycięstw (2–0) i awansowały do półfinału, w którym zmierzą się z ekipą Developres SkyRes Rzeszów.

Drugi mecz o awans do półfinału LSK:

BKS Profi Credit: Emilia Mucha, Kornelia Moskwa, Katarzyna Konieczna, Olivia Różański, Nina Herelova, Julia Nowicka – Paulina Maj-Erwardt (libero) oraz Martyna Świrad, Dominika Kozyra, Magda Jagodzińska, Marta Krajewska, Marta Wellna.
ŁKS Commercecon: Marta Wójcik, Regiane Bidias, Klaudia Alagierska, Monika Bociek, Aleksandra Wójcik, Zuzanna Efimienko-Młotkowska – Krystyna Strasz (libero) oraz Agata Wawrzyńczyk, Anna Korabiec (libero).

Stan rywalizacji play–off (do dwóch zwycięstw): 2–0 dla ŁKS Commercecon Łódź.

Terminarz i plan transmisji I rundy play-off Ligi Siatkówki Kobiet (do 2 zwycięstw):

2019-03-24: ŁKS Commercecon Łódź – BKS Profi Credit Bielsko-Biała 3:1 (25:21,25:20,18:25,25:21)
2019-03-28: BKS Profi Credit Bielsko-Biała – ŁKS Commercecon Łódź 1:3 (25:23, 11:25, 18:25, 21:25)

2019-03-22: Grot Budowlani Łódź – Bank Pocztowy Pałac Bydgoszcz 3:0 (26:24, 25:22, 25:22)
2019-03-28: Bank Pocztowy Pałac Bydgoszcz – Grot Budowlani Łódź (czwartek, godzina 20.30; transmisja – Polsat Sport)
2019-03-31: Grot Budowlani Łódź – Bank Pocztowy Pałac Bydgoszcz (*ewentualnie; niedziela, godzina 20.30).