Trener Bednarka przestrzega piłkarzy: Gry wideo są jak alkoholizm czy narkomania

Piłka nożna
Trener Bednarka przestrzega piłkarzy: Gry wideo są jak alkoholizm czy narkomania
fot. PAP/EPA

Trener Southampton - Ralph Hasenhuettl udzielił poruszającej wypowiedzi na temat uzależnienia profesjonalnych piłkarzy od gier wideo. Austriacki szkoleniowiec, którego podopiecznym jest Jan Bednarek wyznał, że w poprzednim jego klubie miał z tym duży problem. - Zdarzało się zawodnicy grali do trzeciej w nocy w dniu meczu - zdradził Austriak.

Hasenhuettl jest zdania, że w środowisku piłkarskim mało, kto traktuje poważnie przesłanki o uzależnieniu wielu piłkarzy. - Jest mnóstwo przykładów, kiedy profesjonalni zawodnicy potrzebują pomocy w tej kwestii. Gry komputerowe są dużym problemem, są jak alkoholizm czy narkomania. Jest to bardzo niepokojące i trzeba się temu przeciwstawiać. Ja osobiście będę to zwalczał, tak jak miało to miejsce w Lipsku - zaznaczył 51-latek w rozmowie ze Sky Sports.

 

Szkoleniowiec, który od początku swojej kadencji w klubie z St Mary’s Stadium postawił na Bednarka twierdzi, że pracodawcy muszą podpiąć działania w tej sprawie. - Kluby są zobowiązane chronić swoich piłkarzy przed spędzaniem wolnego czasu na grach wideo. Trzeba im w tym jednak pomóc. Ja ze swojej strony mogę zapewnić, że zawsze będą aktywny w takich działaniach - obiecał Hasenhuettl.

 

Odkąd Austriak objął drużynę "Świętych", ta rozegrała 15 spotkań w Premier League. Odniosła w nich 6 zwycięstw oraz zanotowała tyle samo porażek. Ponadto trzy mecze zakończyły się remisami. We wszystkich tych starciach Bednarek grał od pierwszej do ostatniej minuty. 13-krotny reprezentant Polski zaliczył jedną asystę.

 

WYNIKI I TABELA PREMIER LEAGUE

A.J., Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie