Zagumny o Pucharze 1. Ligi: Chodzi o to, żeby zespoły mogły zdobyć trofeum

Siatkówka

Siatkarskie kluby pierwszoligowe od kolejnego sezonu czeka mała rewolucja. Rozgrywki ligowe zaplecza PlusLigi będą posiadały zmieniony system play-off, a także powstaną zmagania o Puchar 1. Ligi, który będzie niejako preludium do Pucharu Polski.

Paweł Zagumny, prezes Polskiej Ligi Siatkówki w magazynie #7Strefa opowiedział o przyczynie zorganizowania takich rozgrywek dla pierwszoligowców.

 

- Mieliśmy spotkanie z prezesami klubów pierwszoligowych i padła taka propozycja, aby rozgrywać puchar pierwszej ligi, a zwycięzca i finalista tego pucharu dołączy do drużyn plusligowych w Pucharze Polski. Chodzi o to, żeby te zespoły mogły zdobyć jakieś trofeum, a nie tylko pograć. Wcześniej bywało tak, że grały one z drużynami plusligowymi i kończyło się na jednym spotkaniu - rzekł były rozgrywający.

 

Z powstania Pucharu 1. Ligi nie do końca zadowolony jest Łukasz Kadziewicz, który uważa, że dotychczasowy system był pozytywny.

 

- Lepiej, żeby raz do Siedlec czy Wrześni przyjechała mocna drużyna, żebyśmy naszym sponsorom mogli pokazać "zobaczcie co tu się dzieje, czego możemy dotykać". Po rozegraniu dwóch, trzech spotkań między sobą i zdobyciu trofeum, które nigdy nie istniało jest moim zdaniem nie najlepszym pomysłem, ale Paweł jest tutaj szefem i widzi, że w perspektywie kilku lat nabierze to jakości, splendoru. Moim zdaniem nie. To jest mieszanie tą samą łyżką w tej samej zupie. Uważam że te pierwszoligowe kluby karmione jednodniowym wydarzeniem jak mecz z topową drużyną, która przeżywa kryzys - jest piąta, szósta, ósma, może być bardzo ciekawym chwytem marketingowym - powiedział ekspert Polsatu Sport.

 

Zagumny jednak przyznał, że środowisko klubów pierwszoligowych było przychylne takiemu pomysłowi, a najlepsze zespoły Pucharu 1. Ligi i tak dostaną swoją szansę rywalizacji z elitą, już w ramach Pucharu Polski.

 

- Było to poddane pod głosowanie, większość klubów się zgodziła i raczej z optymizmem patrzą na to wydarzenie. Chodzi o to, żeby mieć możliwość coś wygrać, a te drużyny, które dojdą do finału i tak będą miały możliwość gry z zespołami z PlusLigą. Myślę, że obie pieczenie będą upieczone - skwitował prezes PLS.

 

WYNIKI I TERMINARZ PIERWSZEJ LIGI MĘŻCZYZN

 

Cała wypowiedź w załączonym materiale wideo.

KN, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze