Polacy zaczęli eliminacje Euro 2020 od wygranej z Austrią 1:0 w Wiedniu oraz z Łotwą 2:0 na PGE Narodowym. Zapewniło nam to komfortową sytuację w tabeli grupy G. Biało-Czerwoni zajmują pierwszą pozycję, nad drugim Izraelem mają dwa oczka przewagi. Kolejne spotkania rozegramy w czerwcu, a naszymi rywalami będą Macedonia (7 czerwca) oraz właśnie Izrael (10 czerwca). Wydawało się, że naszym najgroźniejszym przeciwnikiem będzie drużyna Austrii, ale po dwóch spotkaniach piłkarze Franco Fody mają na swoim koncie 0 punktów.

Portal football-rankings.info wyliczył szanse każdej reprezentacji biorącej udział w kwalifikacjach. Eksperci wykonali 10 tysięcy symulacji scenariuszy dla każdej drużyny. Polska według tego badania ma aż 88,35% szans na bezpośredni awans do mistrzostw.

Największe współczynniki uzyskały reprezentacje Anglii, Belgii i Francji, które mają niemal stuprocentowe szanse na dostanie się do turnieju. Z naszej grupy eliminacyjnej Izrael uzyskał 36,54%, Austria 32,95%, Macedonia Północna 22,96%, Słowenia 18,63%, a Łotwa 0,57%. Zdaniem portalu żadnych szans (0,00%) na awans nie mają drużyny Andory, Wysp Owczych, Gibraltaru, Liechtensteinu oraz San Marino.

 

Skróty meczów Polaków z Austrią i Łotwą w załączonych materiałach wideo. 

WYNIKI, TERMINARZ I TABELE ELIMINACJI EURO 2020.