Wielki powrót w EBL! "Mam nadzieję starzeć się powoli"

Koszykówka

Powrót Michała Ignerskiego na parkiety Energa Basket Ligi zaintrygował całą sportową Polskę. Były reprezentant Polski ma nadzieję "starzeć się powoli", zupełnie jak przed laty Adam Wójcik. 38-latek po raz drugi w swojej karierze zagra dla Anwilu Włocławek i ma nadzieję na pierwszy mistrzowski tytuł.

38-letni już Michał Ignerski dołączył do Anwilu Włocławek, a decyzja ta wzbudziła w klubie wiele emocji. Czy bardzo doświadczony zawodnik może coś jeszcze dać zespołowi mistrza Polski? Ostatnio Ignerski imponował, ale na... drugoligowych parkietach. Do gry wrócił przecież po trzech latach.

- Grając z synem na mini baskecie, mając piłkę w rękach zacząłem robić swoje zwody, fade away'e... Pomyślałem sobie, że chciałbym jeszcze komuś "sprzedać" łokcia, porywalizować, przeżyć coś to raz jeszcze - motywuje swój powrót Ignerski.

Swoją historię porównał do Adama Wójcika, który wystąpił na EuroBaskecie 2009, a na parkietach ligowych występował jeszcze jako 42-latek.

- Gdzieś mi zawsze świtał świętej pamięci Adam Wójcik. W wieku 39 lat był z reprezentacją na mistrzostwach Europy w Polsce. Cały czas mam w głowie jego obraz, bo wciąż grał na wysokim poziomie - zakończył 38-latek.

 

Wypowiedzi Ignerskiego w załączonym materiale wideo.

ch, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze