Mielewski niepewny wyniku ćwierćfinału. "Nie postawiłbym pieniędzy na żadną z drużyn"

Siatkówka

- Uważam, że Aluron Virtu Warta Zawiercie zagra w półfinale. Typowałem, że PGE Skra Bełchatów rozstrzygnie rywalizację z Jastrzębskim Węglem w dwóch meczach. To dla mnie największa zagadka. Nie postawiłbym swoich pieniędzy na żadną z drużyn i wynik w Bełchatowie - powiedział komentator Polsatu Sport Jerzy Mielewski.

Marta Ćwiertniewicz: Za nami prawie sześć godzin, dziesięć setów rywalizacji ćwierćfinałowych PlusLigi. PGE Skra Bełchatów i Cerrad Czarni Radom stoją pod ścianą. Jakie są Twoje przewidywania na mecze rewanżowe?

 

Jerzy Mielewski: Przed rywalizacją Aluron Virtu Warta Zawiercie - Cerrad Czarni Radom postawiłem na zwycięstwo 2:0 i awans tych pierwszych. Miałem wewnętrzne obawy o psychologiczną wytrzymałość radomian. To był pięciosetowy bój na noże szczególnie w zagrywce. 23 asy serwisowe to wyrównany rekord PlusLigi. To była twarda walka dwóch drużyn, zadecydowały niuanse. Radom nie wymiękł mentalnie i tym pozytywnie mnie zaskoczył, jednak postawiony pod presją drugiego meczu może już nie wytrzymać. Uważam, że Aluron Virtu Warta Zawiercie zagra w półfinale. Typowałem, że PGE Skra Bełchatów rozstrzygnie rywalizację z Jastrzębskim Węglem w dwóch meczach. To dla mnie największa zagadka. Nie postawiłbym swoich pieniędzy na żadną z drużyn i wynik w Bełchatowie. Jastrzębianie pokazali mi coś więcej, niż w całej rundzie zasadniczej. To był zespół twardo walczący o swoje. Dawid Konarski prowadził tę armię. Julien Lyneel też zagrał świetne zawody. Czasem jestem odważny, ale nie tym razem. Kompletnie nie wiem, jak zakończy się ta rywalizacja.

 

PGE Skra jest w najlepszej czwórce Ligi Mistrzów. Nie wiadomo, czy znajdzie się w czołowej czwórce PlusLigi. O czym to świadczy? Czy nasza liga staje się coraz silniejsza?

 

Na pewno staje się coraz bardziej wyrównana. Awans do półfinału Ligi Mistrzów to wielki sukces PGE Skry. Rozmawiałem z Wojciechem Drzyzgą, że ciekawe byłoby zestawienie kolejnych zespołów z ligi polskiej, włoskiej i rosyjskiej. Jego zdaniem z Rosjanami moglibyśmy nawiązać wyrównaną walkę. Mamy bardzo fajną ligę, musimy o tym pamiętać. Obroniła się w tym sezonie, mimo że nie zespoły nie dysponują takimi budżetami. Na to, co mamy PlusLiga wyciska dużo, ale myślę, że możemy się dalej rozwijać.

 

Cała rozmowa z Jerzym Mielewskim w załączonym materiale wideo.

 

Transmisja meczu PGE Skra Bełchatów - Jastrzębski Węgiel w sobotę od godziny 14:45 w Polsacie Sport.

 

WYNIKI I TERMINARZ PLUSLIGI

Marta Ćwiertniewicz, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze