Nietypowe obowiązki Kobayashiego. Oddał pierwszy rzut na meczu baseballa (WIDEO)

Zimowe
Nietypowe obowiązki Kobayashiego. Oddał pierwszy rzut na meczu baseballa (WIDEO)
fot. PAP

Przed sezonem 2018/2019 Pucharu Świata nikt nie miał prawa spodziewać się wystrzału formy Ryoyu Kobayashiego, który był najlepszym skoczkiem w tym sezonie i zasłużenie podniósł w górę Kryształową Kulę. 22-letni Japończyk po ciężkim sezonie wrócił do kraju jak bohater, jednak jego zakończenie wcale nie oznacza wakacji. Ryoyu ma wiele obowiązków związanych ze sportem…

Skoczek rozpoczął mecz baseballowy, w którym zmierzyły się zespoły Hokkaido Nippon i Ham Fighters. Gość honorowy pojawił się na boisku w specjalnym stroju z numerem "11" i oddał pierwszy rzut w tym spotkaniu. Nagranie z tego wideo oczywiście pojawiło się w sieci, baseball jest bowiem niezwykle popularny w Kraju Kwitnącej Wiśni.

 

 

22-letni triumfator Pucharu Świata wrócił do kraju po ostatnim weekendzie sezonu w Planicy. Kobayashi był najlepszym skoczkiem sezonu 2018/2019 - wygrał aż 13 konkursów i triumfował we wszystkich konkursach Turnieju Czterech Skoczni. Dołożył też triumfy w Willingen Five, Raw Air i Planica 7.

Kobayashi w minionym sezonie zarobił najwięcej, bo aż o 251,733 franków szwajcarskich. Jest to najlepszy rezultat od sezonu 2009/2010, kiedy obniżono płace za najwyższe miejsca w zawodach PŚ. Japończyk wyprzedził drugiego w klasyfikacji Stefana Krafta o 736 punktów.

Skoki narciarskie nie są w Japonii zbyt popularne, jednak po spektakularnym triumfie Kobayashiego ich prestiż rośnie.

ch, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze