ONICO i ZAKSA to zdecydowanie dwie najlepsze ekipy fazy zasadniczej PlusLigi. Kędzierzynianie przegrali tylko trzy z dwudziestu czterech spotkań. Warszawianie mają na swoim koncie o dwie porażki więcej. Wyniki te wystarczyły, by awansować do wielkiego finału rozgrywek.

 

ZAKSA w walce o finał zmierzy się ze zwycięzcą z pary Aluron Virtu Warta Zawiercie - Cerrad Czarni Radom. Warszawianie zagrają z wygranym rywalizacji ćwierćfinałowej Jastrzębski Węgiel - PGE Skra Bełchatów.

 

Na parkiecie częstochowskiej hali przy ul. Żużlowej będzie można zobaczyć siedmiu mistrzów świata. Po stronie ONICO to Andrzej Wrona (2014), Bartosz Kurek, Bartosz Kwolek i Damian Wojtaszek (2018), zaś w zespole ZAKSY Mateusz Bieniek, Aleksander Śliwka (2018) oraz Paweł Zatorski (2014 i 2018). Na ławce trenerskiej stołecznej ekipy zasiada Stephane Antiga, który poprowadził reprezentację Polski do tytułu w 2014 roku.

 

Mecz w Częstochowie będzie też doskonałą okazją, by sprawdzić w jakiej formie są kandydaci do reprezentacji Polski. Ta w najbliższych miesiącach rozegra kilka ważnych turniejów, jak chociażby rozgrywki eliminacyjne do igrzysk olimpijskich 2020 w Tokio czy mistrzostwa Europy.

 

Mecz ONICO Warszawa - ZAKSA Kędzierzyn-Koźle rozpocznie się o godz. 19.00.