Szefowa Kubicy: Mamy części zamienne, których potrzebujemy

Moto
Szefowa Kubicy: Mamy części zamienne, których potrzebujemy
fot. PAP/PA

Zastępczyni szefa teamu Williams - Claire Williams - zapewniła, że zespołowi Formuły 1 nie brakuje części zamiennych do bolidów. Odpowiedziała w ten sposób na czwartkową wypowiedź Roberta Kubicy przed niedzielnym Grand Prix Bahrajnu.

Polak przyznał w czwartek, że sytuacja teamu jest na tyle trudna, że obaj kierowcy - Kubica i Brytyjczyk George Russell - będą musieli szczególnie uważać na uszkodzenia, ponieważ nie ma części zamiennych.

 

Williams spóźnił się o dwa dni na pierwsze w tym roku, czterodniowe testy pod Barceloną przed sezonem. - To oczywiste, że mamy zaległości z tego powodu, ale wszyscy pracowali bardzo ciężko, żeby części się znalazły. Mamy zapas wszystkich części, których potrzebujemy. Musimy tylko zadbać o to, żeby kierowcy nie zrobili na trasie nic, co mogłoby temu zaszkodzić - powiedziała Claire Williams.

 

Dodała, że jej zdaniem wiele zespołów jest w podobnej sytuacji. - My sobie oczywiście nie pomogliśmy, ale mnie to szczególnie nie martwi - zapewniła.

 

Kubica zajął ostatnie, a Russell - przedostatnie miejsce w pierwszej piątkowej sesji treningowej w Bahrajnie. Druga rozpocznie się o godzinie 16. Wyścigi Formuły 1 można oglądać na kanałach Eleven Sports.

A.J., PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze