Szymański przed MB Boxing Night: Jeśli przegram z Talarkiem, to kończę karierę

Sporty walki

Patryk Szymański (19-1, 10 KO) zmierzy się z Robertem Talarkiem (23-13-2, 15 KO) na gali MB Boxing Night: Ostatni Taniec już 6 kwietnia w Katowicach. Dwóch polskich pięściarzy tworzy jedno z najciekawiej zapowiadających się zestawień tej wiosny, a "bukmacherzy głupieją". 25-latek odważnie deklaruje: "Porażka z Talarkiem? Dziękuję, do widzenia. Kończę z boksem".

Co zmieniło się w życiu Patryka Szymańskiego po październikowej porażce w Zakopanem? 25-latek nieoczekiwanie przegrał z Fouadem El Massoudim (16-11, 2 KO) na gali Nosalowy Dwór.

- Przepracowałem ten obóz najlepiej w karierze. Przydała mi się ta porażka, bo zrozumiałem pewne rzeczy. To, jak podniosę się po tej porażce pokaże, jakim zawodnikiem jestem. Mam wreszcie profesjonalne przygotowania i udowodnię swoją wartość - powiedział.

O przygotowanie pięściarza z Konina dba Jakub Chycki oraz Gus Curren, którzy w ostatnich latach pracowali między innymi z Tomaszem Adamkiem.

- Współpracowałem już z Kubą Chyckim, więc jest między nami chemia. Bardzo sobie chwaliłem tę współpracę. Wykonaliśmy ciężką pracę w Katowicach. Co w moim boksie zmieni Gus Curren? Przekonacie się już 6 kwietnia - dodał pięściarz.

Mateusz Borek delikatnie sprowokował Szymańskiego, mówiąc o tym, czym kierował się zestawiając pojedynek z Talarkiem. "Zobaczymy, czy nadal jesteś chłopcem, czy między linami staniesz się facetem przeciwko tak agresywnemu rywalowi" - powiedział. Szymański, a więc jeden z najbardziej utalentowanych polskich pięściarzy młodego pokolenia postawił sprawę jasno - porażka oznacza nawet koniec przygody z boksem!

- Ja w tej walce mogę tylko zyskać. Po ostatnim pojedynku postawiłem sobie jasne warunki: wygrywam i idę dalej, przegrywam - dziękuję, do widzenia. To duża deklaracja, ale mierzę wysoko. Uważam, że ostatnia walka była wypadkiem przy pracy i cenną lekcją. Dużo mnie nauczyła i wyciągnąłem wnioski. Jestem pewny swoich umiejętności i tego, co przepracowałem w ostatnich tygodniach - zakończył Szymański.

 

Bilety na galę MB Boxing Night: „Ostatni Taniec” dostępne na ebilet.pl!

Karta walk MB Boxing Night: "Ostatni Taniec":

Robert Parzęczewski (22-1, 15 KO) vs Dmitrii Chudinov (21-4-2, 13 KO)
Damian Jonak (41-0-1, 21 KO) vs Andrew Robinson (21-4-1, 6 KO)
Mariusz Wach (33-4, 17 KO) vs Martin Bakole Ilunga (11-1, 8 KO)
Nikodem Jeżewski (16-0-1, 9 KO) vs Shawndell Terell Winters (11-1, 10 KO)
Patryk Szymański (19-0-1, 10 KO) vs Robert Talarek (23-13-2, 15 KO)
Damian Wrzesiński (16-1-2, 5 KO) vs Kamil Młodziński (11-2-4, 6 KO)
Mateusz Rzadkosz (9-0-1, 3 KO) vs Tomasz Gromadzki (9-1-1, 3 KO).

ch, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie