Wielka delegacja dziennikarzy z Chin przyleciała na derby Barcelony

Piłka nożna
Wielka delegacja dziennikarzy z Chin przyleciała na derby Barcelony
fot. PAP/EFE

Około 50 chińskich dziennikarzy przyleciało do Katalonii, by w sobotę relacjonować derby Barcelony na stadionie Camp Nou między liderem - FC, a Espanyolem - poinformował ten ostatni klub. Wszystko za sprawą pojedynku chińskiego napastnika Lei Wu z Argentyńczykiem Leo Messim.

Na mecz z "Dumą Katalonii" Espanyol przygotował specjalny szalik klubowy z wizerunkiem i nazwiskiem Chińczyka. Promuje gadżet w mediach społecznościowych zdjęciami i postami także w języku chińskim.

 

Wu nazywany jest "chińskim Maradoną". W 2018 r. został królem strzelców rozgrywek w "Państwie Środka" (system wiosna-jesień) z 27 bramkami i jednocześnie najlepszym piłkarzem ligi. Pod koniec stycznia 27-letni Wu, dotychczas występujący w Shanghai SIPG, podpisał kontrakt z Espanyolem i od tego czasu jego popularność w ojczyźnie lawinowo wzrosła. Jego profil w mediach społecznościowych śledzi blisko pół miliona kibiców, a koszulka jest najlepiej sprzedającą się w klubie. Zwycięskie spotkanie Espanyolu na wyjeździe z Villarreal (3:1) obejrzało w telewizji w Chinach 40 mln ludzi.

 

Espanyol, który ma chińskich właścicieli, zajmuje obecnie 13. miejsce w hiszpańskiej ekstraklasie (34 pkt), a Barcelona jest liderem (63 pkt). Bilans meczów Espanyolu z "Dumą Katalonii" na Camp Nou jest fatalny dla klubu Wu - 11 porażek z rzędu.

 

WYNIKI I TABELA PRIMERA DIVISION

A.J., PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze