Zagłębie Lubin wywiozło z Płocka trzy punkty. Wisła wciąż w strefie spadkowej

W meczu 27. kolejki Lotto Ekstraklasy Zagłębie Lubin pokonało na wyjeździe Wisłę Płock 1:0. Jedynego gola strzelił w końcówce spotkania Filip Starzyński. Dzięki wygranej "Miedziowi" wskoczyli na piątą pozycję w tabeli. Coraz gorzej wygląda sytuacja gospodarzy, którzy niezmiennie pozostają w strefie spadkowej na przedostatnim miejscu.

Pierwszy kwadrans spotkania nie obfitował w sytuacje podbramkowe. Choć obie drużyny próbowały trafić do bramki rywali, pierwsza groźna akcja, zakończona zamieszaniem podbramkowym, była w 15. min. Dominik Furman wykonywał czwarty rzut rożny, nieźle dośrodkował, ale żaden z płockich piłkarzy nie sięgnął piłki.

Drugą idealną sytuacje płocczanie wypracowali sobie w 40. min. Wybiegający na pozycję Ricardinho dostał świetną piłkę, opanował ją i był już sam na sam z bramkarzem Zagłębia, ale nie dostał wsparcia od kolegów.

W sumie w pierwszej połowie Wisła dziewięć razy strzelała, raz celnie na bramkę Zagłębia, goście nie oddali ani jednego strzału.

Drugą połowę dobrze rozpoczęli gospodarze. Justinas Marazas popisał się mocnym strzałem z 20 m, piłka poszybowała tuż nad poprzeczką. Dwie minuty później po dośrodkowaniu Alena Stevanovica głową próbował trafić Marazas, ponownie piłka poszybowała nad bramką. W 55. min mógł otworzyć wynik Ricardinho, ale z 15 m strzelił prosto w bramkarza.

Po kilku akcjach Wisły, do ataku przeszli goście. W 63. min głową strzelał Bartłomiej Pawłowski, a minutę później Alan Uryga zablokował strzał Filipa Starzyńskiego.

W 74. min fatalny błąd popełnił Thomas Daehne. Zostawił pustą bramkę, ale strzał Bartłomieja Starzyńskiego trafił w boczną siatkę.

W 82. min piłka powinna zatrzepotać w siatce Zagłębia. Merebaszwili podał do Grzegorza Kuświka, ten nie trafił w piłkę, ale jeszcze bezskutecznie próbował skierować ją do bramki Marazas.

Po chwili Filip Jagiełło podawał w pole karne, z piłką minął się Daehne, a futbolówka po strzale Starzyńskiego znalazła się w bramce gospodarzy. W 87. min przed szansą podwyższenia stanął Jakub Mares, ale nie trafił do siatki.

Wisła Płock - Zagłębie Lubin 0:1 (0:0)

Bramka: Starzyński 84

Wisła: Thomas Dähne - Jake McGing, Igor Łasicki, Alan Uryga, Ángel García - 5Justinas Marazas, Ariel Borysiuk (69, Grzegorz Kuświk), Damian Rasak, Dominik Furman, Alen Stevanović (72, Giorgi Merebaszwili) - Ricardinho (83, Mateusz Szwoch)

Zagłębie: Konrad Forenc - Bartosz Kopacz, Ľubomír Guldan, Damian Oko, Saša Balić - Bartłomiej Pawłowski, Bartosz Slisz, Filip Jagiełło (88, Jakub Tosik), Filip Starzyński, Damjan Bohar (89, Maciej Dąbrowski) - Patryk Tuszyński (79, Jakub Mareš)