Cudowny gol Lewandowskiego. Borussia Dortmund nowym liderem Bundesligi

W meczu 27. kolejki ligi niemieckiej, Bayern Monachium stracił punkty na wyjeździe z Freiburgiem. Bawarczykom w zremisowanym 1:1 spotkaniu, punkt uratował Robert Lewandowski, który popisał się fenomenalnym przyjęciem piłki i jeszcze lepszym strzałem. Tym samym nowym liderem Bundesligi została Borussia Dortmund. Na własnym terenie podopieczni Luciane'a Favre'a pokonali 2:0 VfL Wolfsburg. Oba gole dla gospodarzy strzelił Paco Alcacer.

Mistrzowie Niemiec sensacyjnie przegrywali już po 3. minutach. Svena Ulreicha, który zastępował w bramce Manuela Nuera, pokonał Lucas Hoeler. Na trafienie napastnika gospodarzy niespełna dwadzieścia minut później odpowiedział Lewandowski. Polski snajper w kapitalny sposób opanował piłkę dogrywaną przez Leona Goretzkę. Jednak uderzenie "nożycami" w wykonaniu kapitana naszej reprezentacji było jeszcze lepsze. Alexander Schwolow, którego jeszcze w tamtym sezonie zmiennikiem był Rafał Gikiewicz, nie miał nic do powiedzenia przy strzale lidera klasyfikacji strzelców Bundesligi. Był to 199. ligowy gol "Lewego" na niemieckich boiskach.

Przewaga Bayernu w tym spotkaniu była bezdyskusyjna, ale brakowało im szczęście albo na drodze stawał dobrze interweniujący golkiper gospodarzy. W końcówce przyjezdni mieli kilka okazji strzeleckich, ale wynik nie uległ już zmianie. Najlepszych sytuacji nie wykorzystali Lewandowski i Goretzka, który trafił w słupek. Z kolei strzał głową Polaka był niecelny.

Wpadkę podopiecznych Niko Kovaca wykorzystała Borussia Dortmund, która pokonała pokonała 2:0 VfL Wolfsburg. Dla gospodarzy oba gole strzelił Alcacer, który po raz pierwszy wpisał się na listę strzelców w 90. minucie. Hiszpański snajper drugie trafienie dołożył w czwartej minucie doliczonego czasu gry. Dzięki wygranej BVB ma dwa punkty przewagi nad Bayernem. W tym spotkaniu nie zagrał kontuzjowany Łukasz Piszczek, który w tygodniu wrócił do treningów.

Powody do zadowolenia mają Marcin Kamiński i Dawid Kowancki. Ich Fortuna Duesseldorf pokonała pewnie 3:1 Borussię Moenchengladbach. Beniaminek Bundesligi już po 16. minutach prowadził trzema golami za sprawą dwóch trafień Rouwena Henninga oraz Kevina Stogera. Goście bramkę honorową strzelili dopiero w 83. minucie. Dokonał tego Denis Zakaria.

Kamiński rozegrał całe spotkanie w barwach zwycięskiej drużyny. Z kolei Kownacki, który wrócił po kontuzji, wszedł na murawę w 71. minucie w miejsce zdobywcy dwóch bramek - Henninga.

Wyniki 27. kolejki meczów Bundesligi:

SC Freiburg - Bayern Monachium (Lucas Hoeler 3' - Robert Lewandowski 22')

Borussia Dortmund - VfL Wolfsburg 2:0 (Paco Alcacer 90'+1, 90'+4)
Werder Brema - FSV Mainz 3:1 (Milot Rashica 3', Max Kruse 36', 63' - Robin Quaison 52')
Fortuna Duesseldorf - Borussia Moenchengladbach 3:1 (Rouwen Hennings 6', 16', Kevin Stoeger 12' - Denis Zakaria 83')
FC Nuernberg - FC Augsburg 3:0 (Mikael Ishak 52', Matheus Pereira 88', Eduard Loewen 90'+1)

Mecze Bundesligi dostępne na kanałach Eleven Sports.